На території мисливських угідь Новокаховської міської ради виявлено вірус сказу

Для здійснення  моніторингу наявності сказу в дикій фауні, на території мисливських угідь Новокаховської міської ради в грудні 2018 року, мисливцями Новокаховського УТМР було проведено відстріл диких тварин, а саме лисиці червоної, які є небезпечним джерелом передачі збудника сказу свійським тваринам та людині.

Результат пошуку зображень за запитом "сказ у лисиці"

Фахівцями Новокаховської міської державної лікарні ветеринарної медицини для проведення моніторингових досліджень було надіслано труп тварини (лисиці) до Херсонської державної лабораторії Держпродспоживслужби імені проф. Ценковського Л.С. За результатами проведених лабораторних досліджень в трупі лисиці було виявлено вірус сказу.

У зв’язку з цим було  проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новокаховській міській раді, на якому прийнято рішення про накладення карантинних обмежень на мисливські угіддя Райської сільської ради (промислове полювання заборонено) та затверджено «План протиепізоотичних заходів з ліквідації та запобігання поширення захворювання тварин на сказ». На даний час мисливцями УТМР проводяться заходи щодо приведення чисельності червоної лисиці до біологічної норми – 0,7 особин на 1000 га.

В Україні останні 30 років епідемічна ситуація щодо захворюваності людей на сказ є нестійкою. Реєструють поодинокі випадки захворювань, є умови для їхнього поширення. Зокрема, цього року зареєстровано два випадки захворювання серед людей (2017 —два, 2016 — чотири).

За статистикою починаючи з 1996 року по теперішній час в Україні внаслідок захворювання на сказ загинуло 60 людей. З цієї кількості 35 не звертались за медичною допомогою з приводу нападів тварин, 12 з різних причин не отримали щеплення проти сказу (антирабічне лікування). В 11 випадках щеплення лікування проводилось, але не було ефективним через (порушення режиму, схем лікування, неповний обсяг через дефіцит препаратів тощо).

В умовах погіршення ситуації щодо захворювань тварин на сказ, неупорядкованого стану щодо утримання тварин медична профілактика сказу залишається актуальною проблемою. Серед заходів профілактики – дотримання правил утримання тварин, своєчасне звернення за медичною допомогою в разі нападів тварин, наявність в лікувальних закладах антирабічних вакцин і антирабічного імуноглобуліну.

Сказ — гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженої тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом.

Якщо Вас укусила тварина,  або її слина потрапила на Вашу шкіру чи слизові оболонки, головне – швидко промити рану (подряпину) водою з господарським милом, обробити краї  рани спиртовим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку  і звернутися до травмпункту. Єдиним захистом від хвороби є щеплення. Профілактика цього смертельно небезпечного захворювання та заходи боротьби з ним полягають у щорічній вакцинації домашніх тварин проти сказу.

На даний час в Україні розпочата боротьба з небезпечною хворобою. На території Херсонської області  з  повітря скидають ласощі з вакциною для диких тварин.

Начальник управління С.М.Собко