На території Новокаховської міської ради виявлено бомбу ФАБ-50

1

14 липня 2016 року, о 13 годині 50 хвилин від начальника охорони ДП «ДАФ ім. Солодухіна» надійшло повідомлення до 17-державної пожежно-рятувальної частини, що за селом Нові Лагері в районі пансіонату «Молодість» при проведенні сільськогосподарських робіт громадянин Ш. виявив вибухонебезпечний предмет.

На місце виклику виїхала оперативна група Новокаховського ВП ГУ НП та фахівець з визначення вибухонебезпечних предметів 17-ДПРЧ Олександр Дідух. По прибуттю слідчої групи було виявлено авіаційну бомбу ФАБ-50 часів Великої Вітчизняної війни.

Місце виявлення взято під охорону співробітниками поліції і надана заявка на знищення до групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС області.

ПАМЯТАЙТЕ! У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ПІДОЗРІЛИХ МЕТАЛЕВИХ ПРЕДМЕТІВ, НЕОБХІДНО:

негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;

позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей; Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо.

повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101». Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.