На вихідних в Україні – аномальна спека та задуха: як пережити погодні негаразди

СонцеНа всій території України цими вихідними очікується аномально висока температура повітря. Зокрема Херсонщина буде однією із найспекотніших областей. Про це повідомляє кореспондент nk-online.tv з посиланням на українських синоптиків.

Стовпчики термометрів на території Херсонської області ймовірно піднімуться до 37 градусів, а подекуди – й до 38 градусів. Опадів не очікується.

Кліматичні зміни, зазвичай негативно впливають на здоров’я людей. Однак найбільше населення страждає саме від аномальної спеки. Сухе повітря та висока температура провокують головні болі, запаморочення, напади бронхіальної астми, серцеві проблеми, загальну слабкість та інше.

То як уникнути руйнівного впливу спеки на організм?

По-перше, в такі дні потрібно особливо стежити за своїм харчуванням. Виключіть зі свого раціону гостру, смажену, важку їжу, а особливо – алкоголь. Споживайте більше фруктів та овочів. Пийте багато води. Пам’ятайте, влітку людина повинна споживати щонайменше 30-40 грам води на 1 кг ваги. Тобто, якщо ви важите 50 кілограм, пийте 1,5-2 літри води на день, якщо 100, то вам необхідно не менш як 3 літри води на день. Звичайно, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, обов’язково проконсультуйтесь із лікарем щодо свого раціону.

По-друге, підтримуйте в належному стані своє помешкання. Протирайте вологою тканиною підлогу та меблі двічі на день. Охолодити квартиру можна за допомогою вентилятора та миски холодної води з льодом. Поставте перед ввімкненим вентилятором миску з рідиною – й ви відразу відчуєте потік прохолодного повітря.

Пам’ятайте, що не варто в сильну спеку зловживати кондиціонером. Від різкої зміни температурного режиму організм переживає значне навантаження. Не розташовуйтесь безпосередньо біля ввімкненого приладу, адже окрім іншого так можна спровокувати застуду, запалення легень, ангіну тощо. Аби освіжити приміщення, ввімкніть кондиціонер та на 15 хвилин покиньте кімнату. Вимкніть прилад і лише потім можна залишатися в приміщені значний час.

По-третє, сильну спеку варто пересидіти вдома. Спека в межах міста підсилює негативний вплив на організм завдяки випарам асфальту та вихлопним газам. Якщо у вас є можливість і здоров’я дозволяє – проведіть день за межами міста, бажано в лісі або біля водойми. Якщо вам стало погано, зробіть собі компрес із слабо соленої води та прикладайте його до чола.

Не забувайте, що тривале перебування на сонці, в умовах високої температури, фізичні навантаження, заняття спортом, зневоднення організму, надмірне вживання алкоголю і носіння тісного одяг у спеку спричиняє тепловий удар.

Також привертаємо вашу увагу до питання безпечного поводження у водоймах. Зверніть увагу на правила поведінки на воді, опубліковані на нашому сайті.