На виконкомі: плани на рік

12У вівторок, 26 січня під головуванням міського очільника В. Коваленка,  відбулося чергове засідання виконавчого комітету Новокаховської міської ради, на якому було розглянуто 22 питання.

Одним з основних них був звіт першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова  про проект Програми економічного, соціального та культурного розвитку міста на 2016 рік (з повним текстом проекту  можна ознайомитися на офіційному сайті Нової Каховки).

“Пріоритетними завданнями економічного та соціального розвитку на 2016 рік залишаються: створення сприятливих умов для розвитку промислового виробництва, підвищення ефективності роботи підприємств обробної промисловості та підприємств сфери енергетики, збереження позитивного сальдо зовнішньої торгівлі, зміцнення позицій місцевих товаровиробників на внутрішньому і зовнішньому ринку, створення сприятливих умов для подальшого розвитку підприємництва, зростання заробітної плати, охоплення соціальними послугами незахищених верств населення, створення умов для надання якісних адміністративних послуг та інші», зазначив Л. Чурсинов.

 Щодо останнього, то він також  наголосив, що система надання адмінпослуг у цьому році набере нового, більш масштабного розвитку. Це пов’язано передовсім з тим, що у зв’язку з децентралізацією, держава передає додаткові функції на місця, як, наприклад, держреєстрація підприємців, реєстрація майнових і речових прав, надання витягів з земельного кадастру тощо.

Серед поточних питань присутні розглянули блок земельних питань, були затверджені проекти рішень щодо  дозволів на розміщення зовнішньої реклами, тарифів на ритуальні послуги КП «НК Екосервіс», присвоєння поштових адрес, встановлення режиму роботи двох магазинів (на Робітничому і по вул. Леніна).  Були надані дозволи на передачу ОСББ житлових будинків по вул. М. Букіна, 44, 20, Фабрична, 3. Розглядалось питання стосовно плати батьків за перебування дітей  у комунальних навчальних дошкільних закладах. З цього приводу доповідала начальник відділу освіти Оксана Якубова. За її словами, відповідно до підготованого проекту рішення, батьківська плата встановлюється на рівні минулого року: 60% – кошти батьків, 40 % – фінансування з міського бюджету.  Як і раніше, від сплати  звільняються пільгові категорії (маються на увазі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та інші).  Цей проект рішення члени виконкому підтримали одноголосно.

Також на засіданні виконкому був затверджений проект рішення  про затвердження видів спорту  та контингенту учнів дитячо-юнацької спортивної школи  «Таврія» до кінця 2015-2016 навчального року.  За словами начальника відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Наталії Таран, цього року  у штатний розпис закладу додано 6 ставок з наступних видів спорту: вільна боротьба (1), стрільба з луку (3), велосипедне шосе (1), настільний теніс (0,5), легка атлетика (0,5). Це дозволить додатково набрати для занять у відповідних секціях 17 груп дітей (162 особи). Кошти на фінансування були виділені з міської казни рішенням сесії від 15 січня у сумі  255, 7 тисяч гривень.

Останнім серед питань, яке розглянули члени виконавчого комітету, було надання матеріальної  допомоги громадянам. За поточний місяць  їх надійшло 26. Спеціальною комісією з розгляду відповідних заяв  було вирішено  задовольнити 24.