На Євробаченні 2016 у Стокгольмі Україну представлятиме Джамала

ДжамалаУкраїнська співачка кримськотатарського походження Джамала перемогла у національному відборі на Євробачення 2016, що пройде у Стокгольмі, передає кореспондент nk-online.tv.

Співачка потрапила до фіналу разом з гуртами “The Hardkiss” та “Brunettes Shoot Blondes” після першого півфіналу. Також у фіналі змагались лідери глядацьких симпатій та суддівського голосування другого півфіналу – гурти SunSay, Pur:Pur та “НЕАНГЕЛИ.

Хоча у півфіналі перевагу Джамалі віддали як глядачі, так і судді, поставивши співачці найвищий бал, цього разу від журі артистка отримала 5 з 6 можливих балів. Найвищу оцінку суддів отримав гурт “The Hardkiss“.

Однак глядачі не погодились з таким рішенням і віддали перевагу саме Джамалі. Варто зауважити, що за співачку проголосували 37% глядачів відбору. За правилами конкурсу при однаковій кількості балів у двох учасників, перемогу отримує той, за кого проголосувала більшість глядачів.

На Євробачення Джамала поїде з піснею “1944”, у якій йдеться про трагедію кримськотатарського народу, коли Сталін за три дні виселив з Криму сотні тисяч киримлів, звинувативши весь народ у співпраці з нацистами. За словами артистки, її прабабусю Назил-хан було вислано разом з маленькими дітьми до Середньої Азії в той час, як її чоловік у лавах радянської армії боровся за визволення від фашистів. Маленька донечка жінки померла від жахливих умов та важкої дороги на місце поселення – киримлів везли три тижні по спекотній Азії в набитих вщент товарних вагонах. Жінка навіть не мала, де поховати немовля.

Тепер історію геноциду корінних народів, яку систематично здійснювала радянська влада, почує світ.

На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Джамала написала: “Насправді, тема цієї пісні близька дуже багатьом людям в різних країнах світу. Дуже багато народів пережили свої жахливі трагедії – репресії, депортації і геноцид. І, на жаль, люди досі не навчилися мирному співіснуванню і толерантності.”

Також співачка подякувала всім, хто за неї вболівав.