На захисті споживачів: відповіді на актуальні питання

З початку нинішнього року до інспекції з питань захисту прав споживачів звернулось понад 20 осіб з різних питань, частину з них розглянуто, деякі питання розглядатимуться після карантину, коли буде можливий доступ до закладів торгівлі та послуг.

Можливо деякі приклади та поради спеціалістів інспекції допоможуть і вам.

– В аптеці купили тонометр, але його показання не відповідають дійсності, занадто занижені, не знаємо які нам ліки приймати. На інший прилад не міняють пропонують відправити до СЦ, чи праві вони?

– Тиск людини змінюється постійно, тому тонометр не може показувати одні й ті самі дані. Визначити чи дійсно товар має недолік в роботі може лише СЦ. Якщо прилад підлягає ремонту, він проводиться, якщо ні – тоді обмін неякісного товару або повернення грошей здійснюється на підставі висновку, що надає СЦ. Товар до СЦ відправляє продавець, термін вирішення питання 14 днів, якщо ви не узгодили з продавцем інший час.

– В Інтернеті замовила ліки, протягом часу прийняла інше рішення, але телефон рекламодавця не відповідає. Чи повинна я оплачувати замовлення?

– Замовлення вами не підтверджено, отримувати та сплачувати за товар гроші не потрібно. В подальшому виважено підходьте до покупок такого специфічного товару, як ліки, адже вони не підлягають обміну та поверненню і отримати ви можете не те що замовляли.

– В приватному будинку встановили вхідні двері ще в травні 2019року, з приходом морозів перестав працювати замок, виконавець вже рік працює за межами країни, хто виконує гарантійні зобов’язання по заміні замку?

– Гарантія надається на виріб в цілому. Цей термін зазначається в договорі на виготовлення та встановлення дверей. Гарантія на замок як запчастину значно менша – від 3 місяців до року, зазначається вона безпосередньо виробником. У вашому випадку цей термін вичерпано, тому заміна на новий здійснюється за ваш рахунок.

– Купила зимові чоботи на ринку, взула пару раз, просіла платформа, в деяких місцях тріснула «шкіра», хто вирішуватиме питання по поверненню грошей за неякісний товар, адже магазини закрито на карантин, гарантійний термін спливає 23.01.2021?

– Недолік – просідання платформи та розтріскування натуральних і синтетичних шкір, передбачає повернення грошей в повному обсязі. Будемо сподіватись на вирішення питання після закінчення карантину. З подачею вашої заяви до інспекції, гарантійний термін призупинено.

Нагадуємо, що відповідно до Закону «Про захист прав споживачів» вимоги споживача розглядаються після пред’явлення ним розрахункового документа, а стосовно товарів, на які встановлено гарантійний строк, – технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Тож будьте уважні, під час продажу товару продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Під час обмежувальних протиепідемічних заходів, під час карантину та несприятливих погодних умов спеціалісти інспекції у справах захисту прав споживачів Новокаховської міськради звертаються до всіх: ви можете не відвідувати інспекцію без нагальної для цього потреби. Ваше звернення буде зареєстровано для розгляду, тим самим призупиниться гарантія на товар. Особливо це важливо для виробів з невеликим гарантійним терміном експлуатації (продукти харчування, взуття, одяг тощо). З турботою про вас та захищаючи ваші інтереси, інспекція надає консультації за телефонами: (05549)4-33-09 та 0508532195, а також на особистому прийомі.