На Закарпатті запустили нову сонячну електростанцію

Попри зиму та погодні умови, в Ужгородському районі Закарпатської області встановлено та введено в експлуатацію нову сонячну електростанцію «Гута-2» потужністю 3,5 МВт. Про це повідомляється на сторінці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України у соціальній мережі Facebook з посиланням на EcoTown.

Особливістю станції є її місце розташування. Територія площею 5,73 га знаходиться між горами і має великий ухил на північ, що є не зовсім “зручним” для орієнтування сонячних панелей за сонцем. Вирішенням цієї проблеми став грамотний конструкторський розрахунок в проектуванні розташування столів.

ecotown.com.ua

У будівництві станції використовувалася система кріплення SMS-211, конструкція якої дозволила запроектувати і змонтувати нерозривні столи довжиною до 300 м для використання всього вільного простору на майданчику.

Незважаючи на зимовий період, всі роботи було виконано за 2 місяці і вже в грудні 2016 року сонячну станцію введено в експлуатацію. Найближчим часом вона почне постачати електроенергію споживачам.

Дивлячись на цей приклад, варто зазначити – чим більше в Україні буде впроваджуватися проектів у сфері відновлюваної енергетики, тим швидше наша країна ставатиме енергонезалежною та заможною державою.