На землях Новокаховської міської ради буде створено «Нижньодніпровський» національний парк

plavni1Планується створення «Нижньодніпровського» національного парку, який розташований у нижній течії Дніпра з прилеглими територіями від Каховської ГЕС до Дніпро-Бузького лиману.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Парк є одним з найцінніших заплавно-літоральних комплексів Європи. Адже лише тут збереглися типові та рідкісні угруповання заплавних лісів, боліт, степових схилів, тобто річка Дніпро зберегла свій відносно природний стан.

Ця територія охороняється Рамсарською конвенцією, тому після підписання економічної і секторальної частин угоди про асоціацію між ЄС та Україною, держава зобов’язана забезпечити її збереження та охорону, а створення національного природного парку є практично єдиним способом це зробити.

Так, на території зазначеного природоохоронного об’єкта буде створено центр олімпійської підготовки з водних видів спорту, який дозволить розширити інфраструктуру об’єктів спортивної підготовки та активного відпочинку, поліпшить інвестиційний клімат і туристичну привабливість Херсонщини, забезпечить створення нових робочих місць, надходження коштів до місцевого і державного бюджетів, матиме позитивний вплив на соціально-економічний розвиток регіону, а також, дасть можливість якісної підготовки спортсменів збірних команд України з веслування.

Фінансування природоохоронних заходів на території національного природного парку відбуватиметься за рахунок державного бюджету, в тому числі проведення необхідних робіт із розчистки дна дельти річки.

Розташовані на території парку готелі й ресторани, різноманітні атракціони та місця розваг, які можна будувати у рекреаційній зоні, приноситимуть прибуток тим місцевим мешканцям, які схочуть провадити таку діяльність на території парку.

До того ж, податок за користування земельними ділянками на території національних природних парків не справляється.

Нагадаємо, ще 30 серпня 2013 року вийшло розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 547 «Про створення національного природного парку «Нижньодніпровський» створено відповідну робочу групу. До складу території парку увійшли землі Бериславського, Білозерського, Голопристанського, Цюрупинського районів і Новокаховської та Херсонської міських рад орієнтовною площею 80 177,8 га.