Наближається річниця аварії на Чорнобильській АЕС

ЧорнобильНезабаром виповнюється 29 років з моменту Чорнобильської катастрофи, найбільшої за всю історію ядерної енергетики у світі.

Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх державах. Радіацією забруднені понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн. людей, з яких 1,5 млн. – діти. Збитки катастрофи не піддаються обліку.

Під особливий державний соціальний захист взяті найбільш уразливі версти населення: діти та інваліди, сім’ї, відселені з забруднених територій та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У нашому місті також проживають громадяни, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. Так, на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради на сьогоднішній день знаходиться 457 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі   ліквідаторів – 152 особи, потерпілих – 197 осіб,  вдів – 14 та 94 дитини віком до 18 років.

26 квітня — не лише День національної жалоби, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Про те, що сталось, не можна забувати. До пам’ятника у місті Нова Каховка, у сквері по проспекту Перемоги, на честь героїв та жертв Чорнобиля приходять люди, щоб згадати події жахливих днів, своїх друзів, знайомих, тощо. Вічна пам’ять і шана тим, хто віддав найдорожче – своє життя, рятуючи рідну землю від наслідків найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Пам’ять – це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших.

Також, з вдячністю звертаємося до тих, хто живе поряд. Спасибі Вам за мужність і героїзм, за високу громадську відповідальність, за самопожертву своїм здоров’ям заради нас. Нехай ніколи Ви не будете забуті. Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас щодня, щохвилини, завжди.

Олена Стоянчук, начальник УПСЗН