Начальник Новокаховської ОДПІ Галина Серебрянська про особливості кампанії декларування – 2016

reestraciya-pidpriemcya-300x225Про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих у минулому році, та її новації розповіла на прес-конференції начальник Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Галина Серебрянська.

Як зауважила посадовиця, добровільне декларування доходів є загальноприйнятою практикою в усьому світі і свідчить про податкову культуру громадян та їх свідоме виконання конституційного обов’язку. Щорічне декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України. Зокрема, громадяни, які в минулому році отримували доходи від особи, яка не є податковим агентом, від надання в оренду або житловий найм нерухомості, доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, іноземних доходів, доходів, отриманих від двох і більше податкових агентів, доходів від провадження незалежної професійної діяльності, інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством повинні зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та до 1 травня 2016 року подати податкову декларацію, а також сплатити податок з таких доходів.

За словами Галини Серебрянської, кампанія декларування у 2016 році має свої відмінності від попередніх років. «Минулорічні доходи громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859. Ця декларація об’єднала звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО, необхідно відображати податкові зобов’язання з військового збору», – зазначила посадовиця.

Крім цього, в новій декларації передбачено визначення платників податків за категоріями, а саме: громадянин, особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та зменшено кількість додатків».

Слід зазначити, що терміни для подання декларації про майновий стан і доходи залежать від обраної категорії платника. Так, громадяни та особи, які проводить незалежну професійну діяльність зобов’язані задекларувати свої доходи до 1 травня 2016 року. Фізичні особи-підприємці – звітують протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

Також Галина Миронівна звернула увагу на те, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податків до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році. Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Таке право мають платники податку на доходи фізичних осіб, які в 2015 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення, проценти за іпотечним житловим кредитом та інші витрати, зазначені в статті 166 Податкового кодексу. При цьому правом на податкову знижку громадяни можуть скористатися упродовж усього 2016 року.

Подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи до Новокаховської ОДПІ можна особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в електронній формі.

Слід додати, що на допомогу фізичним особам – підприємцям та громадянам на офіційному порталі територіального органу ДФС у Херсонській області функціонує банер «Декларуємо по-новому», в якому розміщена актуальна інформація щодо осіб, які зобов’язані подавати декларацію, випадки, коли така декларація не подається, порядок подання декларації для отримання податкової знижки тощо.

Для спрощення процедури подання декларації, в органах ДФС функціонує сервіс «Декларування oн-лайн», який міститься на веб-порталі Державної фіскальної служби.

Завдяки сервісу, в системі реального часу, можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки до неї. Така заповнена звітність зберігається у файл для направлення до податкового органу або друку.

Сервіс «Декларування он-лайн» значно спрощує процес декларування громадянами своїх доходів. Все, що потрібно для електронного звітування це наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису.

Отримати посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису у Новій Каховці можна, звернувшись у Відділ реєстрації ключів Управління (Центру) сертифікації ключів ІДД ДФС України при Новокаховській ОДПІ за адресою: м. Нова Каховка, вул. Горького, 11а, кабінет № 110.

З питань заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи звертатися: м. Нова Каховка, вул.Горького, 11а, Центр обслуговування платників податків Новокаховської ОДПІ, каб.13-17, або за тел. (05549) 4-53-44 та 4-52-88.