Над Новою Каховкою замайорів прапор ЄС

Сьогодні, 11 травня,  на центральній площі Нової Каховки відбулося урочисте підняття прапору Європейського Союзу. В обідню пору сюди прийшла молодь міста, представники влади, депутати та мешканці міста, аби  символічно підтримати ухвалення рішення Ради міністрів ЄС щодо скасування візових вимог до українців і відзначити День Європи.

З 2003 року цей день в нашій країні офіційно відзначають у третю суботу травня. Коли Україна обрала курс на євроінтеграцію, він набув особливого значення для людей, які прагнуть жити за європейськими цінностями.

До присутніх звернувся перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. Насамперед його слова стосувалися молоді, яка будує своє майбутнє та прагне вчитися, а потім і працювати за європейськими стандартами. Від молоді присутніх привітав  студент Новокаховського політехнічного коледжу, призер Обласного військово-патріотичного конкурсу «Оберіг» Володимир Подаков.

Під час урочистостей згадали  про трагічні події зими 2013-14 р. р. Тоді саме студентство проголосило про бажання жити по-європейськи. Та, на жаль, мирна молодіжна акція стала початком трагічних подій, які дотепер тривають на Сході нашої країни. І наше місто зазнало тяжких втрат. Сергій Підгорний, Віктор Галета (Кисловський), Денис Перепелиця, Олег Гребінський, Роман Гавриленко (посмертно присвоєно орден «За мужність» ІІІ ступеню ), Валерій Вахненко  – ці новокаховчани віддали своє життя заради волі, свободи та демократії.  Присутні вшановували їх світлу  пам’ять хвилиною мовчання.

Та життя продовжується і прагнення до кращого рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначили  вибір нашої країни. Тож на площі нашого міста відтепер встановлено  і прапор Євросоюзу, а почесне право підняти його мали голова молодіжної ради  Оксана Величко і майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон ІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор, чемпіон світу з легкої атлетики серед юніорів (метання молоту) Гліб Піскунов. Прапор України піднімали Леонід Чурсинов та студентка  приладобудівного технікуму Ольга Лягіна, а прапор Нової Каховки – почесний громадянин міста, радник міського голови Вадим Мерзлов і студентка приладобудівного технікуму Вероніка Грек.

Лариса Виноградова