Надання субсидії через АТ «Ощадбанк»

У зв’язку з численними зверненнями громадян щодо перерахування коштів безготівкової субсидії через АТ «Ощадбанк» управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848, АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки управителів багатоквартирного будинку, об’єднань і виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між АТ «Ощадбанк» (його установами) та управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг. У таких договорах визначається порядок інформаційного обміну між управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг та АТ «Ощадбанк». Типову форму договору визначає АТ «Ощадбанк» за погодженням з Мінсоцполітики.

АТ «Ощадбанк» на підставі отриманих від підприємств реєстрів нарахованих сум платежів здійснює щомісяця до 18 числа (включно) перерахування коштів загальними сумами з рахунку для виплати житлової субсидії на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів, із зазначенням інформації про перерахування коштів.

Звертаємо увагу, що АТ «Ощадбанк» перераховує кошти не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми платежу, а за пріоритетним принципом: за першу послугу – в повному обсязі, якщо залишилися кошти – за другу тощо, поки дозволяє сума субсидії. Ті послуги, на які не вистачило коштів, отримувач субсидії повинен сплатити самостійно.

За отриманням інформації щодо операцій, здійснених за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ «Ощадбанк». Інформація надається в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».

Інформацію можна отримати також за телефоном безкоштовної гарячої лінії у контакт-центрі АТ «Ощадбанк»: 0800210800 або через особистий кабінет, створений за допомогою номеру мобільного телефону на сайті АТ «Ощадбанк» https://www.oschadbank.ua/ua/sb.

Управління праці та соціального захисту населення