Надія Савченко відтепер офіційно носитиме звання “Герой України”

Петро Порошенко присвоїв льотчиці, народному депутату, члену делегації у ПАРЄ Надії Савченко звання “Герой України”. Про підписання відповідного указу глава держави повідомив особисто на своїй сторінці у мережі Facebook.

“Присвоїв Надії Савченко звання «Герой України».
Надія є символом незламності українського духу та героїзму, символом того, як треба захищати і любити Україну. Символом нашої перемоги.
Ми зробимо все можливе для того, щоб визволити Вас з полону. Я дуже сподіваюся, що буду мати можливість вручити Вам «Золоту Зірку Героя України».

Звання “Герой України” є державною нагородою. Нині це найвищий ступінь відзнаки в нашій країні, що присвоюється громадянам України за здійснення визначного героїчного вчинку або визначного трудового досягнення. Героєві України вручається орден «Золота Зірка» за здійснення визначного героїчного вчинку або орден Держави за визначні трудові досягнення.

Нагадаємо, Надія Савченко перебуває у полоні з другої половини червня 2014 року. У липні льотчиця була силоміць вивезена в Росію і кинута до в’язниці. На знак протесту Надія Савченко голодує вже понад 80 днів. Наразі вона перебуває у лікарні СІЗО “Матроська тиша”. Низка громадських активістів, юристів, правозахисних організацій визнали Савченко політув’язненою. Її визволення добиваються представники країн ООН, депутати ПАРЄ, ЄС, Петро Порошенко, Франсуа Олланд, Ангела Меркель, Джон Керрі, Дженніфер Псакі, Лінас Лінкявічюс та інші відомі діячі.

В неділю, 1 березня 2015 року, по всій Україні пройшли молебні та мітинги на підтримку Надії Савченко. У Новій Каховці також молилися за мир в Україні та здоров’я й визволення героїчної льотчиці.

За словами адвокатів, пані Савченко стримано відреагувала на новину про присвоєння їй нагороди, адже не вважає її цілком заслуженою. Натомість льотчиця передала послання до всіх, хто підтримав її 1 березня.