“Нафтогаз України” погрожує 1 січня відключити газ у 280 000 будинків українців

naftogazЗ 1 січня 2016 року 280 тисяч домогосподарств, що користуються газом для підігріву води та не мають лічильника, можуть залишитися без енергопостачання. Про це повідомляє прес-служба НАК “Нафтогаз України”. “Згідно з вимогами законодавства України, з 1 січня 2016 року газопостачання для домогосподарств, що користуються газом для підігріву води, має здійснюватися лише за умови наявності лічильників”, – повідомляє компанія. Як наголошується, станом на 1 листопада лічильники було встановлено в 75% домогосподарств з цієї категорії; 280 тисяч домогосподарств, що користуються газом для підігріву води, ще не мають лічильника. Згідно з даними компанії, станом на 1 листопада 2015 року в Україні газифіковано близько 13 млн квартир та приватних будинків (без врахування даних по АР Крим). З них лічильниками газу облаштовано близько 9,4 млн домогосподарств, або 72% побутових споживачів.

Розподл користувачів газу по Україні

“При цьому майже всі споживачі, що використовують газ для опалення та потребують найбільших обсягів палива, отримують його за даними лічильників. В результаті, близько 93% газу, використаного населенням, реалізується за даними лічильників, а 7% – за нормативами”, – повідомляє прес-служба. “За жовтень 2015 року у житловому фонді України було встановлено 22,2 тисяч лічильників газу, що на 6% більше, ніж у вересні. Загалом з початку 2015 року станом на 1 листопада було встановлено 235,6 тисяч лічильників газу”, – повідомили у “Нафтогазі”.
ємблема ХерсонгазЗа відомостями, що їх надав керівник відділення ПАТ “Хероснгаз” Олексій Панков, в Новій Каховці з числа користувачів, що користуються газом для підігріву води (мають газові колонки), залишилося 82 “відказника”, що категорично не бажають встановлювати лічильники. Він попередив, що з метою виконання вимог діючого Законодавства щодо недопущення з 1 січня наступного року відпуску газу без приладів обліку, будуть опрацьовані варіанти відключення цих абонентів, навіть якщо для цього прийдеться відключати весь стояк у багатоквартирному будинку.