“Нам не байдужа доля людей, які працюють в лікарні Таврійська” – Валентина Січова

12650660_923511324411982_697746343_n

«Нам не байдужа доля людей, які працюють в ДЗ «Відділкова лікарня станції Херсон ДП «Одеська залізниця» та її філії в місті Таврійську. Медичні працівники Таврійської філії  вже другий рік поспіль не можуть нормально отримувати свою заробітну платню. Цього року, нажаль, ситуація аналогічна.Про це під час прес-брифінгу зазначила перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова,  який відбувся 28 січня.

За словами Валентини Січової, медичний персонал філії «Відділкової лікарні станції Херсон ДП «Одеська залізниця» міста Таврійська отримує заробітну плату за рахунок медичної субвенції, яка нараховується з державного бюджету відповідно до кількості населення, яке обслуговує лікарні.

Медична субвенція також передбачена бюджетом міста Нова Каховка, але кошти згідно з юридичною підпорядкованістю розподіляє керівництво міста Херсона.

Так, де-юре: лікарня знаходиться у місті Херсоні, філія – у місті Таврійську.

«Для Нової Каховки теж передбачено субвенцію, але місцева влада не може її використати, адже Таврійська лікарня є філією міста Херсона, отже підпорядковується обласному центру», – підкреслила Валентина Січова.

«Керівництво Херсона не здійснило операцію перерахунку працівникам їх заробітної платні, – зазначила Валентина Січова. – Більш того, наприкінці грудня 2015 року очільниками обласного центру було видано наказ, згідно якого пацієнти, зареєстровані (далі – приписні) у Залізничній лікарні, повинні були бути переведені на нагляд до лікарні ім. Є. Карабелеша. Однак люди все-одно продовжують звертатися за медичними послугами до Залізничної лікарні».

Кількість приписного населенням складає 24940 чоловік . На цю кількість населення і обліковано субвенцію.

«Згідно законодавства вирішення питання долі лікарні – пряма компетенція Херсонської влади. Але ми, як держслужбовці, які, перш за все, піклуються про потреби громадян нашої області, не залишимо цю проблему осторонь», – наголосила Валентина Січова.

Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко розповів, що якість медичної допомоги населенню Таврійська залишається високою і поряд з цим головною проблемою залишається затримка заробітної плати персоналу лікарні.

«Залізнична лікарня у Таврійську не припинить обслуговувати місцевих жителів. Просто відбудеться передислокація частини персоналу з міста Таврійська до Нової Каховки, тому що на сьогодні розподіл є непропорційним. Жоден працівник колективу лікарні не залишиться без роботи, тому що питання переведення персоналу вже обговорено», – розповів Віктор Короленко.

Депутат обласної ради Віталій Булюк зазначив, що облрада прийняла рішення про прийняття цілісного майнового комплексу ДЗ «Відділкова лікарня станції Херсон ДП «Одеськоа залізниця»  на баланс облради. Рішення приймате на основі того,  що вся державна власність, згідно з постановою Кабміну, повинна перейти у комунальну власність громад, але це питання 2017 року. Це вже наступний крок, який буде реалізовано пізніше.