Нарада представників культури України у Новій Каховці

Херсонщина розпочала осінь зі знакової події – Всеукраїнської наради директорів центрів народної творчості «Інформаційно-методична діяльність клубних закладів в умовах децентралізації влади», яка в нашій області проводилась вперше. Подібні зустрічі дуже важливі і допомагають у подальшій діяльності закладів культури, оскільки тут керівники з усієї України обмінюються досвідом та вирішують нагальні проблеми, які виникли в галузі. 

Одним із наймолодших міст Херсонщини є мальовниче, прогресивне, з високим культурним рівнем, місто Нова Каховка – якому випала нагода приймати 27 представників з різних областей України 13 вересня 2018 року.

Перед учасниками зібрання радо відчинив двері міський Палац культури, зустрівши гостей виступом своїх творчих колективів та традиційними короваями, які прийняли в.о. начальника управління, начальник відділу регіональної політики управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України Оксана Іонова та голова директорів обласних центрів народної творчості України, представник Рівненської області, Феодосій Васечко.

Запросивши гостей до глядацької зали Палацу культури творча громада міста привітала учасників наради виступами народного оркестру народних інструментів, народного ансамблю народних інструментів, зведених хорів міського Палацу культури, хореографічних колективів «Сонечко», «Молодість», вокальної студії «Джерела».

Від імені міської влади на новокаховській землі делегацію приймав заступник міського голови Володимир Сироватка, висловивши сподівання на те, що подібні заходи об’єднують Україну, поширюючи традиції, звички та  залишаючи колорит емоцій від змішаних стилів творчості та єдиного прагнення миру.

З відповідним словом виступила в.о. начальника управління, начальник відділу регіональної політики управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України Оксана Іонова, наголосивши, що ніколи ще глядацька зала Новокаховського міського Палацу культури не була такою вмістовною, зібравши усю Україну в своїх стінах і об’єднавши прагнення всієї країни зберегти культурні надбання в умовах децентралізації та привернути більшу увагу сучасників до багатства людської підсвідомості та таланту.

Невеликою презентацією туристичних цікавинок міста Нова Каховка доповнила зустріч начальник відділу культури і  туризму Новокаховської міської ради Наталія Зарудна, підвівши розмову до обговорення пріоритетних напрямків роботи сфери культури і туризму у 2018 році на території Новокаховської міської ради. Директор міського Палацу культури Анатолій Лазарєв ознайомив учасників наради з клубними формуваннями установи, матеріально-технічною базою, змістом роботи, потенціалом сфери культури, впливом програмно-цільових методів управління на визначення пріоритетів державної та регіональної культурної політики, проблемами збереження та розвитку традиційної культури в контексті глобалізації. Особливу увагу звернув директор на збереження творчих колективів у громадах та сприяння органів місцевої влади відродженню і збереженню культурних об’єктів.

На оглядовій екскурсії містом гостей приємно вразив дизайн та витонченість архітектурних споруд Нової Каховки – будівлі виконавчого комітету, Палацу культури, Літнього кінотеатру, кам’яні вишиванки на будинках міста. Міський парк культури і відпочинку, зі славетними каннами вздовж доріжок, змусив учасників заходу робити фото на фоні незвичних рослин та дивуватись розкішній зелені навкруги.

Учасники Всеукраїнської наради ознайомилися з роботою культурно-мистецьких закладів Новокаховької міської ради та відвідали:

– Дніпрянський Будинок культури, де їх гостинно зустрічали з творчими дарунками колективи установи на чолі з директором Світланою Тішиною;

– Обривський клубний заклад, із запальною програмою колективу «Біла акація», під керівництвом директора Тетяни Мироненко. Теплий прийом «Білої акації» продовжився частуванням гостей під байки та гуморески П.Глазового у виконанні Раїси Луценко. Вражені майстерністю виконавців, учасники семінару запросили «Білу акацію» прийняти участь у фестивалях 2019 року, на території інших областей України, а Раїсу Луценко запросили прийняти участь у гумористичному фестивалі у м. Миколаїв.

Під обговорення перспектив формування новітніх культурних просторів об’єднаних територіальних громад від’їжджали учасники наради до Олешківського району, побажавши плідної роботи клубним закладам та співпраці  між ними та органами місцевого самоврядування задля збереження безцінних надбань національної культури.

Незабутні враження від перебування на гостинній Новокаховській землі разом із сувенірною продукцією про Нову Каховку вже 15 вересня займуть гідне місце у розповідях членів наради в різних регіонах нашої країни: в Луцьку, Вінниці, Запоріжжі, Києві, Кропивницькому, Львові, Луганську, Полтаві, Рівному, Тернополі, Харкові та ін. І не важливо де саме, важливо, що наше маленьке місто надихнуло на думку представників всієї України, що українське мистецтво не має географічних обмежень та націоналістичних символів. Воно повинно мотивувати на добро, злагоду та мир! І саме ця мотивація наразі залежить від нас із вами!

JОцінючи все, що було побачено в Новій Каховці, голова директорів обласних центрів народної творчості України, представник Рівненської області, Феодосій Васечко відмітив, що в місті є господар, який турбується про культуру в місті так само, як і про все місто. І це дуже добре для Нової Каховки.

Яна Малига