Нардепи прийняли закон про управління в сфері авторського права

Верховна Рада прийняла закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав». Про це повідомляє Вголос.

Законопроект №7466 підтримали 246 народних депутатів.

Документом передбачається надати повноваження організаціям колективного управління (ОКУ) та визначити механізм надання послуг правовласникам зі збору роялті на договірних засадах.

Закон визначає по одній ОКУ за кожною зі сфер колективного управління. Завдяки цьому автор знатиме, яка організація відповідає за той чи інший напрям діяльності та якою категорією митців опікується. Законопроектом також пропонується запровадити критерії відбору: лише організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання та реальну підтримку правовласників зможуть набути статусу організацій колективного управління.

За новим законом організації будуть зобов’язані постійно звітувати про свою діяльність, повідомлятимуть митцю про використання його творів, належну йому винагороду тощо. Правовласники зможуть через свої онлайн-кабінети мати постійний деталізований доступ до щорічних звітів, що будуть загальнодоступними на сайтах цих організацій.

За декілька годин до голосування очільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook закликав підтримати законопроект.

Цей документ захищатиме права авторів та позитивно впливатиме на розвиток iнтелектуальної власностi в Україні. Адже у зв’язку з піратством сьогодні автори і держава недоотримують величезні кошти: в Україні дохід від авторських прав незрiвнянно менший, аніж у США. Саме тому одним із важливих напрямів роботи Уряду є захист інтелектуальної власності,” – зауважив пан Гордєєв.