Нардепство – річ мінлива, а посада ректора університету – вічна

182 виборчий округ (м.Херсон) можуть чекати позачергові вибори народного депутата замість того, що вибув.

Міністрество освіти та науки України 12 січня у своєму листі до Херсонського державного університету повідомило, що у мініістерстві визначено три кандидатури, які допущені до участі у виборах ректора головного вишу Херсона.

Зазначемо, що одним з них є діючий народний депутат України, перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, член фракції партії “Блок Петра Порошенка”, професор кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики Херсонського державного універсітету, кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, почесний професор академії імені Яна Длугоша (Польша), заслужений працівник освіти України  Співаковський Олександр Володимирович.

В.Співаковський виборов депутатський мандат по 182 виборчому окрузі у м.Херсоні на позачергових виборах до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року. Тоді за нього проголосувало 14039 виборців, або 21,6% всіх, хто взяв участь у голосуванні.

У випадку, якщо В.Співаковський переможе на виборах ректора ХДУ, то він буде зобов’язаний скласти депутатські повноваження.

Вибори ректора ХДУ повинні пройти до 8 лютого. Згідно законодавства вони будуть проводитися таємним голосуванням.

Віктор Васильєв