Наш уклін тобі, рідний Тарасе!

Сьогодні, 22 травня, в Україні відзначають 156-у річницю перепоховання великого генія нашого народу, поета, художника, громадського діяча, знаного у всьому світі, Тараса Григоровича Шевченка.

Вшанувати пам’ять Кобзаря за доброю традицією зібралися й новокаховчани. Біля пам’ятника митцю відбувся мітинг, присвячений цій події.

Нагадаємо: похований Тарас Григорович був 12 березня 1861 року на Смоленському кладовищі у Петербурзі. Але невдовзі друзі митця перевезли покійного через 40 днів, 18 травня, для перепоховання в Україну. Клопоти щодо перевезення тіла Тараса Шевченка взяли на себе його друзі, члени Української громади в Петербурзі, зокрема Михайло та Олександр Лазаревські, Пантелеймон Куліш, Григорій Честахівський. І 22 травня, син українського народу спочив на батьківщині, на Чернечій горі у Каневі – місці, про яке заповідав тарас Григорович у «Заповіті»:

… Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий…

Присутніх на заході привітав міський голова Володимир Коваленко.

«Сьогодні усім нам варто розуміти глибину цієї події. Відповіді на багато питань. Що непокоять нас – у його безсмертних творах. Варто лише відкрити і почитати. А сьогоднішній захід нехай стане для нас прикладом, аби й через багато років нашим дітям, онукам не було соромно. Нехай Господь і світла пам’ять Тараса Григоровича будуть для нас, українців, тією стежкою , яка відкриє дорогу у щасливе майбутнє українського народу», – наголосив він.

Також до всіх з Божим словом звернувся священник  Новокаховської єпархії архімандрит Ілларіон.  Народна хорова капела МПК (керівник Ніна Шевєлєва) виконала безсмертні Тарасові  «Думи мої, думи мої»  і «Заповіт». А випускник школи №8 Олег Худік проникливо та емоційно продекламував відому поезію Шевченка «Чи то недоля, чи неволя».

Завершився мітинг покладанням квітів та вінків до монументу Кобзареві.