Наша школа – сад

1

Восени 2014-2015 навчального року педагогічний, батьківський та учнівський колектив загальноосвітньої школи №10 розпочав роботу над соціальним проектом, у рамках проведення обласного фестивалю «Простір щасливого дитинства». Проект проводився у контексті реалізації обласної науково-методичної проблеми «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі», номінація – «Молодь дбає про навколишнє середовище».

Про це повідомляє заступник директора з НВР школи Нелепенко Т.П.

Метою реалізації проекту є формування в учнів здатності активної та відповідальної участі в соціальному житті, здатності до соціального самовизначення та формування особистої позиції; створення схем ефективної взаємодії школи з різними соціальними інститутами з метою формування єдиного простору виховання та соціалізації. Головне завдання – надати молоді простір можливостей, де вона може успішно вирішувати свої проблеми, доцільно проводити дозвілля, розширювати освітні перспективи, братии участь у проектуванні та створенні соціально безпечного середовища навколо себе. Керівником соціального проекту є заступник директора з навчально-виховної роботи школи Нелепенко Т.П. До складу проектної групи входять заступник директора з господарчої частини Кушнеренко В.С., старші вчителі Шальнова Н.П., Балюченко Т.М., вчителі біології Пуховець В.І., Тищенко О.Д., вчителі трудового навчання Стрижова Т.М., Качкаров Ю.В., учні 4-Б, 7-А, 8-Б, 11-А класів, члени батьківської ради.

467

Восени та взимку було заготовлено насіння квітів, закуплено мінеральні добрива, завезені зношені автомобільні шини, підручний матеріал тощо. Вчителями проводилася велика просвітницька робота з учнями початкових класів, на уроках з української, російської, англійської мов, проводилися певні розрахунки на уроках математики, економіки, хімії. Учні 4-Б та 7-А класів разом з класними керівниками Шальновою Н.П., Балюченко Т.М., батьками працювали над розробкою ландшафтного дизайну внутрішнього дворика. Під керівництвом вчителя біології Тищенко О.Д. та учнями 8-Б класу спроектовано «Екологічну стежку», що має велике практичнее значення у здійсненні навчально-виховного  процесу з біології.Членами екологічної варти учнів 11-А класу під керівництвом вчителя біології Пуховця В. І. спроектована робота по дообладнанню пришкільної ділянки та внутрішнього до озеленення школи.

9

В. О. Сухомлинський закликав ніколи не забувати, що найголовнішим джерелом знань дітей є навколишній світ, природа. Великого значення надавав педагог  природі як виховномузасобу. «Я прагнув до того, щоб перед тим як відкрити першу книжку, прочитати по складах перше слово, діти прочитали сторінки найпрекраснішої в світі книги – книги природи», – наголошував Сухомлинський. – Кожна мандрівка в природу – урок мислення, урок розвитку розуму».

10

Процес пізнання навколишньої дійсності є неодмінним емоційним стимулом думки длядитини  молодшого шкільного віку. Істина, в якій узагальнюються предмети і явища навколишнього світу, стає особистим переконанням дитини тоді, коли вона одухотворяється яскравими образами, що впливають на почуття.  Тому важливо, щоб перші наукові істини дитина пізнавала в навколишньому світі, щоб джерелом думки булакраса й невичерпна складність природних явищ, щоб дитину поступово вводили в світ суспільних відносин, праці.  Перше знайомство дитини зі школою починається з її зовнішнього вигляду.

11

Школа, на наш погляд, починається зі шкільного подвір’я та зовнішнього вигляду школи. Перше враження від перебування в школі може стати покликом до бажання навчатися в ній. Тут діти проводять більшу частину свого часу, тому необхідність створення затишної, комфортної обстановки спонукала колектив перетворити територію двору на квітучу оазу, де дитина могла б відпочити, відволіктися, і сидячи в тіні дерев, насолодитися ароматом запашних квітів. Навколо школи – квітучі клумби та розкішні кущі. Декоративні фігури для газону створюють казку на нашому подвір’ї. Дотепні  казкові герої – це яскравий акцент ландшафту, вони додають загадковості, роблять подвір’я цікавішим і повнішим. Ці милі веселі статуетки, що прикрашають клумбу, пробуджують тільки позитивні емоції, як у дітей, так і у дорослих.

12

Слід відзначити  активну громадянську позицію, творче ставлення до праці по оформленню місця для проведення уроків на природі вчителів, учнів та батьків школи.

Адміністрація  висловлює слова подяки вчителям, батькам 1-Акл. Березовському В.В.,Матковському Д. Є.; 1-Бкл. Громаді М.І., 1-В кл. Годуновій С.В.;1-Гкл. Розі І.П., Медведєвій Г.В., Кальченко О.М., Дяченко В.В., Шкуті Т.Л.; 2-Акл.Чуклову О.О.; 2-Бкл.Німченко Є.О., Невірець М.П.; 3-Акл Чкан С.М.;3-Бкл.Альошину О.М.; 3-Вкл.Волкову О.А., Волковій А.М., Масюткіну С.А., Мащак І.І., Вербицькій О.В.; 4-А кл. Дударєву С.Є., Леонтьєву Є.Ю.;4-Б кл. Рисич А.О., Рисич О.Д., Кубарєву М.І., Кубарєву Д.М., Мартиненко О.Г., Кравчук Ю.М., Кравчук О.А., Амєженко О.Л., Блінді В.М.; 4-В кл. Вертей І.В., Абдулову С.О., Чечуліній Т.В. за співпрацю. За результатами міського етапу конкурсу школа посіла І місце, матеріали направлені наобласний етап. Якщо б кожна людина на клаптику землі своєї, зробила все, що вона може,  яка прекрасна була б наша Земля.

14 13