Насильство в сім’ї: звертайтеь до нас, ми допоможемо!

Картинки по запросу насилие в семьеОднією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини є насильство в сім’ї. Законом визначено, що насильство в сім’ї це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

За 2017 рік до центру надійшло 14 повідомлень щодо зафіксованих фактів вчинення насильства в сім’ї, з них 2 по відношенню до дітей. А ось у 2018 році лише за січень до центру надійшло вже 7 повідомлень. Спільно зі спеціалістом відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту родини, від членів яких були звернення, були відвідані за місцем проживання. Їх членам були надані інформаційні, юридичні та психологічні послуги. В обов’язковому порядку родинам були надані роз’яснення про способи захисту їх прав та організації, що надають соціальну підтримку, якими вони можуть скористатися в подальшому.

Насильство в сім’ї недопустимо, це не та тема, яку можна обговорювати жартома. Це тема, яка несе сором, страх та відчай, адже випадків коли члени сім’ї потерпають від насильства дуже багато.  І перш за все, що повинна зробити жертва, це перестати звинувачувати себе, думати що це норма життя, а головне – звернутися за допомогою.

У житті кожного з нас виникають проблеми, подолати які поодинці важко, а інколи – неможливо. Головне, щоб в такий момент поряд опинилися люди, які здатні не просто вислухати і зрозуміти, але і надати дійсно дієву допомогу.

Якщо ви  стали жертвою насильства в сім’ї та відчуваєте потребу в підтримці – не треба мовчати, звертайтеся за допомогою до  міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5.тел. 5-37-58.

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей 0-800-500-33-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС.