Інфопростір: наступний крок – цифрове мовлення, – Андрій Гордєєв

Інформаційний простір на Херсонщині відновлюється саме в контексті українського мовлення. Адже вкрадені російським окупантом частоти мають бути повернені  й  працювати для українців, а не проти нас.  Про це повідомив журналістам Андрій  Гордєєв під час колегіі облдержадміністрації 16 лютого, передає прес-служба Херсонської ОДА.

Серед основних пріоритетів, які керівник області ставив перед собою ще з перших днів роботи в ОДА, – відновлення українського мовлення.

«Тепер, коли вежа в Чонгарі вже побудована і український сигнал тестується на територіі Генічеського та Новотроїцького районів, наступним кроком стає саме цифрове мовлення»,-  підкреслив він.  Впровадження цифрового сигналу там, де його зовсім немає, а також пошук можливості посилити передавачі, де сигнал  недостатній, – завдання, яке вирішується наразі за допомогою Нацради України з питань телебачення та радіомовлення, а також Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення та ТОВ «Зеонбуд». Адже передавачі, які має встановити Зеонбуд в Скадовську та Лазурному будуть здійснювати своє мовлення і з веж РРТ в тому числі. Тобто найближчим часом в цих районах Зеонбуд має встановити нові передавачі. Це підтвердив і член Нацради Сергій Костинський нещодавно під час  брифінгу.  Андрій Гордєєв також зазначив, що це  не повне розв’язання проблеми. Необхідність у відновленні українського мовника очевидна і в інших районах Херсонщини. І напередодні переходу на цифрове мовлення вцілому, необхідно провести масштабний моніторинг, а також віднайти можливість розповсюдження сет-топ-боксів. Саме цим ми також займаємось. Крім того, голова ОДА поінформував, що розбудова інфраструктури в області для впровадження нових частот українського радіомовлення не обмежиться лише однією вежею. В найближчому майбутньому за допомогою співпраці з Нацрадою ми зможемо отримати нові частоти, і, вочевидь відпрацювати нові проекти».