Наталія Яресько: “Ми зробили все можливе для уникнення дефолту”

ЯреськоУкраїна уклала історичну угоду зі Спеціальним комітетом кредиторів щодо реструктуризації боргу. Про це повідомила на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Міністр фінансів України Наталія Яресько.

Зокрема, пані Міністр зазначила: “Сьогодні ми досягли історичної угоди зі Спеціальним комітетом кредиторів щодо реструктуризації боргу. Ця значна для України подія, яка сталася завдяки активній підтримці Президента, Прем’єр-мінстра та Верховної Ради України, а також міжнародних дво- та багатосторонніх партнерів, є результатом надзвичайно складних переговорів та суттєвим кроком до економічного зростання нашої країни.”

За словами Наталії Яресько в угоді з кредиторами їдеться про списання 20% боргу (3,6 мільярди доларів). “Ще півроку тому, коли ми розпочали переговори з кредиторами, мало хто вірив в їх успіх. Але завдяки наполегливій роботі, нам вдалося досягти бажаного результату. Ми зробили все можливе для уникнення дефолту. Ми домовилися про зниження основної суми боргу на $3,6 млрд., або 20% від боргу. Це $3,6 млрд, які ми не будемо повертати, – повідомила Міністр фінансів. – Ці кошти можна спрямувати на фінансування найбільш важливих для держави напрямків – соціальних видатків і національної оборони. Лише невелика кількість країн мали змогу домовитися щодо зниження боргу в подібній ситуації.”

Щодо сплати решти боргу, Наталія Яресько пояснила: “Виплати по комерційних боргах, що залишилися (це близько $11,5 млрд), ми перенесли на 4 роки, і почнемо здійснювати їх лише з 2019 року. Це ті реальні гроші, що ми сьогодні можемо залишити працювати на благо економіки України. Зниження боргового навантаження дозволить посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку та пожвавити залучення інвестицій.”

Також Міністр фінансів розповіла, на які поступки пішла Україна перед кредиторами: “Зі свого боку, ми погодилися трішки збільшити купон, тобто процентні платежі по нашому боргу, з 7,2% до 7,75%. Навіть після невеликого підвищення, відсоткова ставка по цих кредитах все одно буде значно менша за ту, яку платив за кредити уряд Януковича. Наприклад, в липні 2012 року він взяв позику в приватних кредиторів на $2,6 млрд під 9,25% річних.”

Для того, аби міжнародні партнери були зацікавлені у розвитку України, в угоді зазначено, що після 2021 року, в разі більшого зростання економіки України, ніж прогнозує міністерство фінансів та МВФ (більше 3-4% на рік), кредитори зможуть отримати додаткові платежі. Україна випустить нові цінні папери, прив’язані до показників зростання ВВП. Ці цінні папери будуть застосовуватися лише з 2021 року. Саме вони і будуть механізмом зацікавленості кредиторів у відновленні України та додатковим інструментом залучення іноземних інвестицій в нашу економіку.

Сьогодні ми досягли історичної угоди зі Спеціальним комітетом кредиторів щодо реструктуризації боргу. Ця значна для…

Gepostet von Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko am Donnerstag, 27. August 2015