Наталія Яресько спростувала чутки довкола верифікації соціальних виплат: боятися її мають тільки шахраї

фото ЯреськоПо-перше, верифікація – це дуже важливий крок в бік підвищення ефективності видатків бюджету, – тобто ефективності використання податків, які платять громадяни та бізнес. Про це написала на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Міністр фінансів України Наталія Енн Яресько.

Зокрема, урядовець повідомила: “Як зазначив Президент на засіданні Ради регіонів у цей четвер, верифікація соціальних виплат є питанням справедливості. Процес верифікації соціальних виплат передбачено бюджетом-2016, ухваленим Верховною Радою, і наше Міністерство робитиме все можливе, аби провести верифікацію якомога скоріше.

По-друге, на жаль, на останньому засіданні Кабінету Міністрів не було ухвалено кілька Постанов, необхідних для проведення верифікації. Це не означає, що тепер ми припинимо наполягати на тому, що саме Міністерство фінансів має провести верифікацію. Я твердо вірю, що Міністерство соціальної політики, як і будь-яке інше міністерство, що здійснює видатки, не може саме перевіряти, чи правильно воно їх здійснює. Тому ми будемо працювати над фіналізацію усіх документів якомога скоріше. Ми очікуємо, що опрацюємо всі наявні ключові розбіжності і Уряд ухвалить необхідні постанови вже на наступному тижні.”

По-третє, в ЗМІ з’явилися коментарі щодо того, що верифікація буде мати певний непередбачуваний ефект на виплату соціальної допомоги, що вона загрожує таким виплатам. Це не має нічого спільного з реальністю. Єдине, чому “загрожує” верифікація – це виплатам, що здійснюються на користь шахраїв, але саме на припинення таких виплат і спрямована ця перевірка. Жодного ризику для законних виплат вона не несе.

Нарешті, через неухвалення в четвер кількох постанов по верифікації, кілька членів моєї команди в Міністерстві фінансів дуже емоційно і часом непрофесійно відреагували на це у соціальних мережах. Незважаючи на зусилля, що вкладені командою Міністерства фінансів у підготовку верифікації; незважаючи на її важливість для бюджетної дисципліни та справедливості при використанні податків, взаємовідносини між державними службовцями мають завжди бути виключно професійними. Я перепрошую за будь-які непрофесійні заяви, зроблені будь-ким з моїх колег в Міністерстві через затримку в ухваленні документів з верифікації. Всі розбіжності з будь-яких питань реалізації політики будь-якого міністерства мають обговорюватися виключно в атмосфері поваги і професіоналізму.”