Національний банк презентував перший випуск Інфляційного звіту

НБУ

02 квітня 2015 року в Національному банку України відбулася презентація першого випуску Інфляційного звіту.

Інфляційний звіт – традиційна назва ключового комплексного аналітичного документа центральних банків світу з монетарної політики. Зазвичай такі звіти містять обґрунтування прийнятих монетарних рішень і заходи щодо досягнення цілей монетарної політики в майбутньому на основі макроекономічного аналізу та прогнозу.

Відтак започатковується практика регулярної публікації цього звіту. Цей аналітичний продукт публікуватиметься щокварталу – через тиждень після проведення наприкінці кварталу засідання Комітету з монетарної політики, на якому, крім рішень з монетарної політики, розглядається та затверджується оновлений макроекономічний прогноз.

“Цей аналітичний документ є важливим інструментом комунікацій центрального банку з громадськістю, бізнесом та урядом для підвищення прозорості та підзвітності його діяльності, що сприяє формуванню довіри усіх груп стейкхолдерів до політики банку”, – прокоментував публікацію Інфляційного звіту заступник Голови Національного банку Дмитро Сологуб.

Він також наголосив, що започаткування Національним банком регулярної публікації Інфляційного звіту є важливим кроком на шляху наближення його діяльності до стандартів провідних центральних банків світу.

З Інфляційним звітом (березень 2015 року) можна ознайомитись за посиланням:

Інфляційний звіт