Національний природний парк «Нижньодніпровський» відстояли у суді

плавні

Як повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько, своїм вчорашнім рішенням Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність створення національного природного парку «Нижньодніпровський», – повідомляє у фейсбук Херсонська обласна рада. 

«Ми готували та передали всі матеріали для Міністерства екології та природних ресурсів, яке разом з Адміністрацією Президента та Генпрокуратурою відстоювало у суді Національний природний парк», – прокоментував Юрій Попутько.

Нагадаємо, питання збереження унікальних Нижньодніпровських плавнів екологи та громадськість турбувало понад 100 років. Безпосередньо роботу зі створення парку розпочали ще у 2007 році, проте лише у 2014, коли в ОДА прийшла нова команда на чолі з Андрієм Путіловим, який нині є головою обласної ради, був зроблено такий значний крок вперед. Спільно працювали обласна влада, екологічні організації, народні депутати Андрій Гордєєв (тепер – голова ОДА), Сергій Хлань, Олександр Співаковський, які перебороли мисливське лобі.

«Мисливське лобі роками гальмувало створення парку, намагається перешкодити громаді і зараз. Воно хоче й надалі залишатися господарями на території мисливських угідь, які увійшли у межі парку. Рішення Вищого адміністративного суду України є справедливим та важливим для Херсонщини. Зусилля громади, що працювала над тим, щоб реалізувати цей проект, були підтримані Президентом України, який 24 листопада 2015 року підписав Указ №657 про створення національного парку. Тепер парк «Нижньодніпровський» відстояли у Вищому адміністративному суді України. Ми будемо й далі працювати над тим, щоб цей проект розвивався», – прокоментував Херсонської голова обласної ради Андрій Путілов.