Національну литовську експедицію зустрічали біля вежі Вітовта у Веселому

Як вже анонсувало наше видання, вчора, 9 липня, біля башти Вітовта, що у Веселому Бериславського району урочисто зустрічали  «Національну литовську експедицію».

До берегів каховського водосховища прибув човен «Вітаутас Великий» – репліка історичного корабля ХV-ХVІ, уламки якого були знайдені у річці Нямунас.

Фото: Іван Антипенко
Фото: NK-online.tv

Нагадаємо,  серед учасників експедиції: викладач історії Вільнюського університету проф. Альфредас Бумблаускас, керівник Центру академічних справ Університету Міколаса Ріомеріса історик, д-р Барбара Станкевич, історики – Сімонас Тяшкявічюс і Лука Лєскаускайтє, музикознавець та ведуча теле і радіопрограм Зіта Кєлміцкайтє, природознавець і ведучий радіопрограм Селємонас Палтанавічюс, орнітолог Інгріда Мяшкінітє, журналіст і телеведучий Едмундас Якілайтіс, журналіст і телеведуча Едіта Мілдажітє, телеведучий і спортивний коментатор Робертас Петраускас, музикант Габріелюс Ляуданскас, автогонщик Бенедіктас Ванагас, ресторатор і сомельє  Армінас Дарашявічюс та капітан корабля Сімас Кнапкіс. Загалом  – 43 особи.

Звичайно, гостей зустріли у кращих українських традиціях – з духмяною паляницею на рушникові та піснями.

Фото: Іван Антипенко

А далі – захоплююче дійство: показові виступи  дружини реконструкторів з Нової Каховки «РарогЪ»,  фехтування, скандинавські забави, кулінарний майстер-клас та частування і ще багато-багато цікавого.

У полі зору експедиції –  історія, культура, пам’ятки архітектури, особливості української природи, кулінарні традиції та ін. Особливо ж дослідників цікавлять спільні сторінки історії України та Литви, що своїм корінням сягають у глибину  в понад два  сторіччя. За підсумками досліджень і відзнятих матеріалів буде створено серію документальних передач, які вийдуть в ефір литовського телебачення уже в вересні. Проект виконується на замовлення Національної телерадіокомпанії Литви.

Детально про зустріч делегації, враження її учасників від побаченого і їхні плани на майбутнє читайте на шпальтах свіжого випуску газети «Нова Каховка».

Фото: Іван Антипенко

Фото: Іван Антипенко
Фото: Іван Антипенко
Фото: NK-online.tv