Нацрада з питань телебачення та радіомовлення анонсувала створення нової мережі місцевого радіомовлення

емблема Нацради Тта РМ18 березня в Національній раді відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонської області, на територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Про це повідомляє прес-служба Нацради

Учасники робочої групи опрацювали комплекс питань, які стануть основою “дорожньої карти” розвитку телерадіомовлення на півдні України: підвищення потужності радіо- і телевізійних передавачів; аудит замовлень радіочастот і підготовка до проведення конкурсу на вільні телевізійні та радіочастоти; побудова нової вежі й організація FM-радіомовлення із с. Чонгар на територію Криму; запуск пілотного проекту «Радіо Громад» тощо.

Розвиток мовлення в південних регіонах країни є пріоритетом регуляторного органу, підкреслив голова Національної ради Юрій Артеменко, відкриваючи засідання. «Ми розуміємо можливості нашої держави, але зробимо максимум для того, щоби підсилити мовлення на всіх територіях, які зазнають інформаційного впливу країни-агресора», – висловився він.

Член Національної ради, голова робочої групи Сергій Костинський повідомив, що розроблена і реалізована робочою групою “дорожня карта” з розвитку мовлення на Херсонщині буде також використана в Миколаївській та Одеській областях. «Зі створенням робочої групи держава, медіа та громадські організації відкрили новий фронт захисту телерадіоінформаційного простору на півдні країни. Перші конкретні результати будуть досягнуті вже в найближчі місяці», – сказав С. Костинський.

Зважаючи на те, що організація мовлення потребує значних фінансових ресурсів, народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник висловив пропозицію щодо створення окремої бюджетної програми для фінансування потреб НТКУ.

До складу робочої групи також залучені члени Національної ради, працівники апарату регуляторного органу, представники Міністерства інформаційної політики України, Національної телекомпанії України, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Українського державного центру радіочастот, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Херсонської облдержадміністрації, Українського кризового медіа-центру, Незалежної асоціації телерадіомовників, Української Асоціації Мовлення Громад, підприємств «Телемережі України», «Атлант-СВ» (“ATR”, “Lale”, “Meydan”), радіостанцій «Радіо ЄС», «Громадське радіо».

Робоча група Національної ради буде працювати в координації з Комісією з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.

Новокаховська міська рада висловила свою готовність брати участь у реалізації пілотного проекту «Радіо громад», в рамках якого планується створення місцевих малопотужних радіостанцій FM-діапазону, які будуть працювати в інтересах місцевих громад. З цією метою проводиться попереднє опрацювання організаційних заходів, які може потребувати реалізація цього проекту.

В Новій Каховці, де на відміну від майже всіх населених пунктів Херсонщини збережено мережу дротового місцевого  радіомовлення, радіотрансляції на FM-діапазоні буде ще однією складовою частиною загальної системи місцевих засобів масової інформації, які працюють на зміцнення державності та насиченості українською продукцією медіа-простору Херсонщини.       

Нагадаємо, що восени 2014 року Новокаховська міська рада виграла конкурс на участь у грантовій програмі щодо організації в мережі Інтернент онлайн трансляцій роботи сесій міської ради, яку проводив «Західно-Український ресурсний центр» (м.Львів), і завдяки якому вже з лютого 2016 року новокаховчани можуть стежити за роботою своїх обранців в сесійній залі міської ради на офіційному сайті міської ради http://novakahovka.com.ua/ та сайті http://nk-online.tv/.