Навчальна поїздка молоді Таврії в рамках проекту «Кордон Європи»

Впродовж 17-22 червня 2018 року відбувся черговий захід проекту «Кордон Європи», метою якого є посилення підтримки громадськості на здійснення проєвропейських змін в Україні шляхом просвіти та активації громадянської позиції молоді.

Про це повідомляє керівник проектів Олексій Чірков.

Саме у цей час молоді лідери Таврійського субрегіону відвідали молодіжні центри Києва і Волині, а також провели більше десятка робочих зустрічей з керівниками найуспішніших проектів Херсонської, Київської, Волинської та Львівської областей.

Розпочали своє знайомство з креативними проектами Херсонщини на території промислового простору комбайнового заводу у Херсоні, який вже отримав 3 міжнародні нагороди, в т.ч. Лейпцігську премію і став третім серед кращих прикладів інтегрованого розвитку міст в Україні.

Наступний цикл зустрічей відбувся у Київський міський державній адміністрації (КМДА) – презентаційні виступи керівників Київського молодіжного центру (КМЦ) і відділу молодіжної політики КМДА були продовжені презентаціями і практичними кейсами реалізації соціальних проектів багатьох партнерів КМЦ.

Того ж дня у Києві відбулась зустріч молодих лідерів з спеціалістами проекту Американські Ради, які розповіли про свій досвід створення та втілення програм академічних обмінів, професійних тренінгів, розробці навчальних планів та тестів, а також наданні технічної допомоги та консультаційних послуг з питань освіти у США.

Наступною зупинкою навчального візиту був Луцьк, де протягом двох днів було проведено навчання з основ проектного менеджменту і фандрейзингу, практичних занять з написання грантових проектів, тематичні екскурсії до ініціаторів та волонтерів проектів соціальної дії, ознайомчі візити до Луцької міської ради, ЦНАПу м. Луцьк, туристичних об’єктів і локацій за сприяння Молодіжного центру Волині та управління туризму та промоції Луцької міської ради.

Фінішні заходи поїздки відбулись у м. Львів – зустрічами на території City Institute (Інститут міста) із заступником міського голови з розвитку Андрієм Москаленко та підприємцем і громадським діячем Михайлом Лемак, які своїми прикладами надихали бути активними і досягати мрій зі студентського віку. Закінчилася наша чотириденна подорож оглядовою екскурсією, кавою і шоколадом, як це і повинно бути у Львові.

Команда проекту «Кордон Європи» висловлює щиру вдячність Андрію Ткаченко (проект Urban CAD), Анні Куценко і Вертепній Ангеліні (Київський молодіжний центр), Вероніці Грищенко (Американські Ради), Захару Ткачуку і Яні Романюк (Молодіжний центр Волині), Наталії Бунда (Департаменту розвитку Львівської міської ради), Олександру Кобзареву (КУ «Інститут міста»), Михайлу Лемак (засновнику ГО «Креативне місто) за організаційну та інституційну допомогу у проведенні навчального візиту на високому рівні, адже залучені ними спікери, тренери, керівники та волонтери проектів надихнули молодь Таврії реалізувати власні проекти соціальної дії протягом літніх канікул та презентувати їх на Форумі молодіжного лідерства вже у вересні 2018 року.