Навчальні заклади Нової Каховки закривають на карантин

Сьогодні, 15 січня, у Новій Каховці відбулося засідання міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.8

Головним і єдиним питанням, з приводу якого і зібралися члени комісії, було забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій.

9-За другий тиждень поточного року у Новій Каховці зареєстровано 614 випадків ГРВІ ( в тому числі грипу – 2 випадки), що складає 89,9 на 10 тисяч населення при епідемічному порозі для даного тижня 50,9 (перевищення на 76, 6%), – поінформував  начальник міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області Валерій Живець. – Показник захворюваності за минулий (1-й тиждень року) складав 39,1 на 10 тисяч населення або 267 випадків, за 2-й тиждень минулого року було зареєстровано 152 випадки або 30,9 на  10 тисяч населення. З 01.01.2016 по 14.01.2016 зареєстровано в місті Нова Каховка 39 випадків захворювання на пневмонію (з них від 0 – 4 років – 6 чол., 5 – 14 років – 1 чол., 18-29 років – 1 чол., 30 – 64 років – 26 чол., 65 та старше – 5 чол.), з них 8 летальних випадків (63 роки – 1 чол., 59 років  – 1 чол., 50 – 1 чол.,  45 років – 2 чол., 33 роки – 2 чол., 32 – 1 чол.).

В. Живець наголосив, що особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – діти до 5 років (особливо – до 2 років), вагітні жінки, люди похилого віку, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічні захворювання легенів, серцево-судинної системи та ін. Також сюди належать професійні групи ризику – медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює у багатолюдних місцях.

10За словами головного лікаря ЦМЛ Ігоря Гайдаманчука, з 1 по 13 січня поточного року у Новій Каховці від пневмонії померло 8 осіб (по кожному випадку летальності проводиться клінічне розслідування).  Дітей серед них не було. Більшість цих пацієнтів мала складні хронічні захворювання.

-З 1 січня і до сьогодні  на стаціонарному лікуванні знаходилось 62 особи. У реанімації  перебувають 6 осіб, – зазначив І. Гайдаманчук.  – Міська лікарня з навантаженням справляється, ситуація під контролем. Аби уникнути  ще більшого загострення  – варто вжити необхідні заходи.

У зв’язку з цим комісією було вирішено  з понеділка, 18 січня,  призупинити навчальний процес в освітніх закладах міста.

Крім того, за  результатами засідання комісія ухвалила ряд інших  рішень. Наводимо текст  повністю:

 

1. Головам Таврійської міської, Дніпрянської селищної та Райської сільської рад:

1.1. Вирішити питання фінансування, матеріально-технічного забезпечення, проведення лікувально-профілактичних і протиепідемічних заходів та робіт, направлених на ліквідацію епідускладнень з грипу та ГРВІ , в тому числі щеплення проти грипу осіб з груп ризику (Термін – невідкладно).

1.2. Заборонити проведення масових заходів серед дітей та дорослих в закритих приміщеннях (Термін – на період епідемії).                    

  1. Відділу освіти міської ради (Якубова О.О.):

2.1. Забезпечити щоденне проведення огляду дітей в дитячих закладах з обов’язковою термометрією, хворих дітей негайно ізолювати, не допускати до роботи працівників з ознаками грипу та ГРВІ (Термін – на період епідемії).                    

  1. Відділу освіти міської ради (Якубова О.О.), керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІ-ІV рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів, управлінню сімї молоді і спорту (Танан Н.М.):

3.1. Призупинити навчальний процес у школах та інших учбових закладах міста та ДЮСШ «Таврія». (Термін – на період епідемії).

Відділу промисловості, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Новокаховської міської ради (Мандебура Т.В.):

4.1. Довести до відома всіх автоперевізників вимогу щодо необхідності придбання деззасобів та проведення обробки салонів транспортних засобів міського та міжміського сполучення після кожного робочого дня і рекомендувати у подальшу здійснювати зазначені обробки з профілактичною метою (Термін – на період епідемії).                                                             

  1. Керівникам організацій, установ, підприємств:

5.1. Вжити заходів щодо забезпечення необхідного температурного режиму в приміщеннях, насамперед в лікувальних закладах, дитячих колективах, школах, підприємствах, організаціях. (Термін – протягом опалювального сезону).

5.2. Ввести посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення дезинфекційних заходів у дитячих дошкільних, освітніх закладах, установах охорони здоров’я, закладах культури, на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності. (Термін – на період епідемії).

6. Начальнику Новокаховського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області Живцю В.В.:

6.1. Посилити нагляд за протиепідемічним режимом у дитячих дошкільних освітніх закладах, установах охорони здоров’я, закритих дитячих колективах. (Термін – на період епідемії).

6.2. Забезпечити подачу до Головного управління ДСЕС у Херсонській області щоденної та щотижневої інформації про захворюваність на грип та ГРВІ. (Термін –протягом  епід.сезону).

6.3. Забезпечити систематичний моніторинг на грип та ГРВІ першочергово в організованих колективах а також осіб з тяжким перебігом хвороби (Термін –протягом  епід.сезону).

6.4. Своєчасно готувати матеріали для оперативного інформування місцевих органів влади для прийняття рішення про запровадження протиепідемічних та обмежувальних заходів. (Термін – протягом  епід.сезону).

7. Головним лікарям КЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка (Гайдаманчуку І.І.), КЗ «ПМСД міста Нова Каховка» (Зінченко З.І.):

7.1. Ввести обмежувальні заходи в ЛПЗ щодо відвідування хворих. (Термін – на період епідемії).

7.2.  З метою забезпечення максимальної госпіталізації хворих з тяжкими формами перебігу грипу, в першу чергу дітей, вагітних та осіб похилого віку, передбачати перепрофілювання або додаткове розгортання ліжок на базі конкретних відділень лікарень або інших закладів за необхідності. (Термін – на період епідемії).

7.3. Вирішити питання щодо видачі листів непрацездатності на термін до 10 днів. (Термін – на період епідемії). 

7.4. Проводити забір матеріалу для дослідження на грип та ГРВІ згідно наказу МОЗ від 04.12.2009 р. №922. (Термін – на період епідемії).

  1. Начальнику Новокаховського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області Живцю В.В., Головним лікарям КЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка» Гайдаманчуку І.І., КЗ «ПМСД міста Нова Каховка» Зінченко З.І. редакції газети «Нова Каховка» та редакції міського радіо:

8.1. Інформувати населення про перебіг епідемії грипу, тенденції її розвитку, ефективність здійснення протиепідемічних заходів з метою підвищення свідомого ставлення людей до ситуації що склалася. Продовжувати проведення серед населення роз’яснювальної роботи з проблемних питань, пов’язаних з епідемією. (Термін – щотижня, на період епідускладнень).

  1. Військовому комісару перенести термін проведення приписки юнаків до призовних дільниць до закінчення епідемії. (Термін – на період епідемії)
  1. Начальнику управління з питань НС та ЦЗН Новокаховської міської ради оприлюднити рішення комісії ТЕБ та НС через засоби масової інформації. (Термін 15.02.2016).
  1. Контроль за виконанням рішення покласти на начальника Новокаховського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області Живця В.В.

(Голова комісії С.П. Давидюк, секретар Е.О. Іщук)