Найбільша наша сила – мова

У Новокаховському  музеї А. П. Бахути 9 листопада  відбувся літературно-мистецький захід присвячений Дню української писемності та мови. До музею завітали студенти перших курсів відокремленого структурного підрозділу «Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету».

Працівники музею розповіли студентам про Анатолія Павловича Бахуту, нашого співвітчизника, талановитого самобутнього українського поета і нашого земляка, поезія якого має наднаціональне значення. Хоч писав і спілкувався Анатолій Бахута виключно українською мовою, використані ним образи близькі людині будь-якої нації чи народності. Учнівській молоді продемонстрували документальну стрічку «Дотик до чуда» про життя і творчість поета.

Студенти разом з викладачем української мови та літератури Оленою Спичак та бібліотекарями Агроколеджу Іриною Полусмяк і Ларисою Савич підготували літературно-мистецьку композицію присвячену цьому святу. Вони провели екскурс від часів основоположника вітчизняної історії, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія  Преподобного Нестора-Літописця – “батька української словесності” – до сьогодення. Свято продовжили читанням віршів про рідну мову відомих українських поетів.

Господарі закладу відзначили, що дослідження історії української писемності продовжуються і зараз.

                                                                     Наталія Зарудна, начальник відділу культури і туризму