Найбільше пожеж виникає у сільській місцевості. Аналіз новокаховських рятувальників

Новокаховський міський відділ ГУ ДСНС України у Херсонській області здійснив  аналіз пожеж за останні 5 років, які виникли на території Новокаховської міської ради.  

Згідно до результатів, на території Дніпрянської селищної ради трапилось 61 пожежа (з них 38 на відкритій території, 22 в житловому секторі, 1 автомобіль), на яких загинуло 3 особи. Збитки від пожеж склали 1 558 736 грн.. В поточному році вже трапилось 3 пожежі, найбільш резонансна з яких вплинула на ситуацію різкого збільшення матеріальних збитків виникла в Новолагерському сільському клубі, збитки від якої склали 380 200 грн. На території Райської селищної радибуло 46 пожеж (з них 27 на відкритій території, 18 в житловому секторі, 1 автомобіль). Збитки від пожеж склали 1 304 300 грн.. На території Таврійської міської радибуло 90 пожеж (з них 61 на відкритій території, 24 в житловому секторі, 3 автомобіля). Збитки від пожеж склали 4 454 128 грн.,  – інформує Новокаховський МВ ГУ ДСНС.

На цей час понад 40 % усіх пожеж відбуваються у сільській місцевості, при цьому гинуть люди, завдаються значні збитки культурній спадщині, господарства несуть чималі втрати, а тому гостро стоїть питання організації гасіння пожеж у сільській місцевості, де існує велика кількість населених пунктів, час прибуття першого підрозділу в які перевищує максимально допустимі значення (20 хвилин).

Дана ситуація з пожежами наносить непоправну шкоду, а велика відстань між населеними пунктами ускладнює роботу пожежно-рятувальних підрозділів, які на прибуття до місця виникнення пожежі витрачають багато часу, сил та засобів. Як результат, складаються такі обставини, що ряд територій Новокаховської міської ради, включаючи населенні пункти, залишаються взагалі без протипожежного захисту, що може мати вкрай негативний вплив на пожежну безпеку, та призвести до великих матеріальних збитків та загибелі і травмування людей на пожежах.

У зв’язку з тим, що на території зазначених населених пунктів знаходиться велика кількість об’єктів на яких можуть виникнути надзвичайні ситуації, а також пожежі в приватному житловому секторі є необхідність створити підрозділи місцевої пожежної охорони для запобігання виникненню пожеж та загибелі людей.

Згідно статті 62 Кодексу цивільного захисту України у селах, селищах, де не має пожежно-рятувальних підрозділів, сільські та селищні ради за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, утворюють пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення місцевої пожежної охорони. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. У разі якщо в населеному пункті, розташованому на відповідній території та з’єднаному з іншими населеними пунктами під’їзними шляхами загального користування, утворюються пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення місцевої пожежної охорони, який здатний виконувати завдання за призначенням на території населених пунктів, де немає таких підрозділів, у відповідних бюджетах можуть передбачатися видатки на матеріально-технічне забезпечення таких підрозділів. Порядок забезпечення місцевої пожежної охорони, права та обов’язки працівників пожежно-рятувальних підрозділів визначаються положенням про місцеву пожежну охорону , яке затверджується органом, що її утворив, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.