Найкращі токарі Херсонщини – в Новій Каховці!

У передостанній день травня в Херсоні за ініціативи Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини пройшов ІІ етап обласного конкурсу фахової майстерності за професією «Токар». В ньому  брали участь студенти коледжів, училищ та ліцеїв. Такий захід фахової майстерності проводився в області вперше.  

Як розповів голова журі конкурсу, директор Херсонського машинобудівного заводу Олександр Олійник, боротьба серед молодих токарів була наполегливою, а конкуренція – високою: за звання кращого токаря боролися представники шести навчальних закладів, які делегували по два представника.

Практичний етап пройшов у майстернях Херсонського  політехнічного коледжу за токарно-гвинторізними верстатами. Для виготовлення деталі циліндричної форми студенти отримали спеціальні заготовки та інструменти. Тож результати оцінювання їхньої роботи показали: I місце у Олександра Матвійчука з Новокаховського політехічного коледжу, II –  у Павла Коляди (ДНЗ «ПТУ №14»), на III –  Віталій Стрельченко, який навчається в Новокаховському професійному електротехнічному ліцеї.

А ще Павло Коляда, окрім диплому і грошової винагороди, отримав Сертифікат на право працевлаштування на підприємство після закінчення навчання з щомісячною доплатою до основної зарплати. Зараз він разом із другим учасником конкурсу Олександром Неленем проходять переддипломну практику на Херсонському машинобудівному заводі.

Слід сказати, що новокаховське училище №14 – єдине в області, яке незмінно здійснює підготовку верстатників широкого профілю. Це професія державного значення, і все більше юнаків та дівчат свідомо її обирають. На сьогодні в трьох групах тут навчаються 77 майбутніх верстатників, на яких чекають роботодавці Херсонщини. Тож у нинішніх випускників шкіл є чудова можливість отримати дефіцитну високооплачувану професію верстатника широкого профілю (токаря, фрезерувальника), а з нею – перспективи вигідного працевлаштування та безкоштовного отримання вищої освіти.

Переможці конкурсу отримали свої нагороди. А керівників закладів, де вони навчаються, – Віталія Віткова, Ігора Сердюка і Олександру Карпенкову привітав міський голова Володимир Коваленко перед початком щомісячної апаратної наради.