Наймолодшому місту Херсонщини -Таврійську – сьогодні 35!

35 років тому у цей день, 2 березня, на мапі України з’явилося юне, затишне й зелене місто, одне з наймолодших в Україні та Європі. І назва його –  Таврійськ.

Цю знаменну для громади дату таврійчани відзначатимуть, традиційно, восени. А сьогодні, у стінах виконкому, відбулась тепла і дружня зустріч, учасниками якої стали ветерани Таврійської міськради і виконкому, нинішні працівники органів місцевого самоврядування, усі ті, хто  впродовж 35 років зробив свій внесок у розвиток та становлення молодого міста.

Як саме виник Таврійськ? Хто стояв біля витоків його заснування?  Чому Таврійськ має таку назву і хто її запропонував? Про все це на заході присутнім розповіли учасники гуртка юних краєзнавців.

Безпосередню участь у заснуванні міста брав Олександр Чаплига, який у далекому 1983-у був головою виконавчого комітету Новокаховської міськради. Всі необхідні документи для створення нового населеного пункту готував секретар міського виконавчого комітету Валерій Глушков. Саме його попрохали придумати назву міста. І думав він недовго. Варіант “Таврійськ” припав одразу всім до душі. 24 квітня 1983 року  тут відбулися перші вибори до міської ради.

Першим головою Таврійського міськвиконкому став Василь Мартинов, якого, на жаль, вже немає серед нас. На заході були присутні його дружина і доньки, які мешкають і плідно працюють у цьому місті.

Керував містом Василь Васильович впродовж 11 років.  Нелегко довелось працювати першому апарату виконкому. Та справи йшли добре, оскільки новостворена рада була дружною командою професіоналів, якій допомагали тодішні керівники місцевих підприємств.

З липня 1994 року  до квітня 1995-го місто очолював Артур Пархоменко. На зміну йому прийшов Анатолій Лисенко, який стояв біля керма Таврійська до квітня 1998 року. А згодом цю посаду, до 2002 року,обіймав Микола Плюйко, нині – радник міського голови Нової Каховки.

До 2006-го мером Таврійська був Олександр Рудич, а згодом і до сьогодні – Микола Різак.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих людей, які зробили великий внесок у справу розвитку цього міста, але, на жаль,  пішли у засвіти.

Привітати таврійчан з днем народження міста завітав голова Новокаховської міськради Володимир Коваленко. «Впродовж 12 років пліч-опліч працюємо з Миколою Івановичем. Працюємо як люди, яким нічого ділити крім відповідальності за громаду і взяті перед нею обов’язки, – сказав, звертаючись до присутніх, мер. – Я пам’ятаю Таврійськ ким він був, і яким є нині. Вам дійсно є чому радіти і до чого прагнути. Дякую усім і кожному, хто свого часу доклав зусиль до розбудови і становлення цього міста, хто працює задля його блага нині. То ж успіхів вам і до роботи! Заради кожного таврійчанина, заради кожного новокаховчанина!».

В свою чергу, вітаючи  присутніх, мер Таврійська  зазначив, що мета цієї зустрічі одна – вшанувати людей, які  стояли біля витоків міста і творили його історію.

«Ми дуже вдячні вам за ту роботу, яку ви провели, аби  наша затишна оаза у свої 35 років жила, працювала і розквітала, – акцентував Микола Іванович. – Сьогодні наша задача – створити комфортні умови проживання для населення. Це не так і просто, особливо – в нинішніх реаліях.  Але ми  робимо все від нас залежне для того, аби жителі Таврійська їх мали. Основним моїм завданням було і є – зробити так, аби більш як 12-тисячна громада жила як одна велика дружна родина, маючи все для того необхідне. Це складно, але можливо. До цього і йдемо. Ціную своїх колег, які розуміючи специфіку роботи, виконують її добре. Вони – 0 професіонали, які бажають Таврійську  лише розквіту.  Дякую усім, хто працював до нас, кожному! Спільними зусиллями ми зробимо наш рідний Таврійськ  комфортним, сучасним та прогресивним».

Офіційну частину змінило дружнє спілкування. Присутні ветерани, екс-очільники міста ділилися своїми спогадами. Усі охочі могли переглянути виставки  світлин та архівних фотографій.

А під завісу – спільне фото на згадку, яке колись також стане історією. А вона для Таврійська, без сумнівів,  тільки починається!