НБУ надав «Приватбанку» 700 млн. гривень стабілізаційного кредиту

unnamed

Національний банк України з метою забезпечення своєчасного виконання ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ КОМЕРЦІЙНИМ БАНКОМ “ПРИВАТБАНК” (далі – ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”) своїх зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами прийняв рішення (постанова Правління Національного банку України від 27 лютого 2015 року № 145/БТ) про підтримку його ліквідності та надання чергової суми стабілізаційного кредиту (700 млн. грн.) терміном на два роки.

Про це повідомляє пресс-служба НБУ.

Як забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку України надано рухоме майно у вигляді залізничного рухомого складу та поруку власника істотної участі в ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”. Оцінку застави здійснила одна з провідних міжнародних аудиторських компаній, що відповідає критеріям, установленим нормативно-правовими актами Національного банку України.

Однією з умов надання кредиту рефінансування є його використання ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” виключно для виконання своїх зобов’язань перед фізичними особами.

Під час прийняття цього рішення регулятор керувався тим, що в ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” зосереджено 26% від обсягу вкладів фізичних осіб по банківській системі та 15% активів банківської системи, а сама фінансова установа є найбільшим банком України і має статус ощадного спеціалізованого (кошти фізичних осіб становлять більше 50% пасивів банку).