Не купуйте молоко на стихійних ринках!

В наш час багато новокаховчан та таврійчан купують молоко на стихійних ринках, у дворах, біля своїх будинків у продавців, які не досліджують корів на інфекційні хвороби, спільні для людей і тварин, а також не роблять профілактичних щеплень.

Так, на вулицях Нової Каховки і Таврійська можна побачити власників корів із сіл Коробки, Сергіївка, Чорнянка, селища Малокаховка, які взагалі не звертаються до лікарів ветеринарної медицини для проведення діагностичних досліджень та перевірки своїх годувальниць на субклінічний мастит (запалення молочної залози, яке протікає безсимптомно). Усім треба знати: при цьому захворюванні корів в молочній залозі відбуваються запальні процеси. Таке молоко може викликати ангіну, отит, пневмонію, менінгіт, гепатит та сильні харчові отруєння. Головне: немає ніякої гарантії, що така корова не хвора на інфекційні захворювання, спільні для людей і тварин.

Спеціалісти Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини, дільниць та дільничних лікарень два рази на рік відбирають кров для лабораторних досліджень на інфекційні хвороби, проводять профілактичні щеплення і обов’язково щомісяця перевіряють корів на субклінічну форму мастита, хазяї яких здають молоко на молокопереробні підприємства і продають його на ринку.

Після цих досліджень власникам корів видають ветеринарну довідку, яка підтверджує, що така тварина клінічно здорова. Якщо ви все-таки купуєте молоко не на ринку, то вимагайте у продавця довідку, яка видається на здорових тварин кожного місяця.

Люди, задумайтесь, на яку небезпеку ви наражаєте себе та своїх дітей, купуючи молоко та молочні продукти на стихійних ринках у власників, які не досліджують свої корів. Дбайте про здоров’я ваших рідних і близьких! Повністю перевірене і безпечне молоко та молочні продукти можна купити лише на ринку, де проводиться повна ветеринарно-санітарна експертиза.

Каховська районна державна лікарня ветеринарної медицини