«Не минають лиш її пісні…»

Під такою назвою у  літературно-меморіальному музеї А.П. Бахути відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 385-річчю з дня народження легендарної української народної співачки та поетеси Марусі Чурай.музей2В музеї зібрались місцеві літератори та шанувальники поезії.

 Директор  музею Тетяна Лупашко  розповіла про  Марусю Чурай —  «імпровізаторку українських пісень і однією з найкращих співачок свого часу» (за словами професора Київського університету П. Владимирова). Марусі Чурай приписують авторство низки відомих у народі пісень: «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «Засвіт встали козаченьки», «Ой на горі, та й женці жнуть», «Віють вітри» «Грицю, Грицю, до роботи», «Сидить голуб на березі» та інших, що набули найбільшого поширення й принесли всесвітню славу нашому народу.

Постать  Марусі — талановитої складачки пісень, що отруїла зрадливого коханого, хвилювала багатьох діячів української культури. Їй присвячено оперету «Ой не ходи, Грицю…» харківського драматурга В. С. Александрова та драму М. П. Старицького з такою ж назвою, драму Г. Бораковського «Маруся Чурай — українська піснетворка», віршовану драму В. Самійленко «Маруся Чураївна», історичну повість О. Шаховського «Маруся — малоросійська Сафо»,   історичний роман у віршах  Л. Костенко «Маруся Чурай»,  та інші.

Всі присутні на заході з задоволенням співали пісні Марусі Чурай під акомпанемент Віталія Дарибогова, читали її вірші. Оксана Ткачук, Світлана Григоренко та Микола Серещенко поділилися своїми враженнями від  відвідування музею Марусі Чурай у Полтаві.
музей-1