Не прибираю, бо сусід не хоче…

Перевірити дотримання правил благоустрою на території Нової Каховки, зафіксувати найпроблемніші ділянки, провести бесіди з власниками та орендарями об’єктів торгівлі, сфери послуг і ресторанного господарства. Такі завдання були поставлені міським головою В.Коваленком перед відповідними комунальними службами, а також небайдужими громадськими активістами, які, об’єднавшись у кілька груп, здійснили минулого тижня рейд містом.

Особливу увагу учасники перевірок звернули на стан прилеглої території навчальних закладів, ОСББ, аптек, банківських установ, кафе, магазинів, кіосків та ін. Активісти та комунальники інформували про ухвалене рішення міськради від 9.12.2011р. №471 «Про встановлення правил благоустрою території міста Нова Каховка» відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів». А якщо просто, то нагадували, що біля свого закладу, як і у власній оселі, треба підтримувати елементарну чистоту. Як виявилося, у багатьох випадках недбайливі хазяї не те що встановити урни, навіть підмести і покосити бур’ян не можуть.IMG_1997

Підсумки рейду «НК онлайн» прокоментував його безпосередній учасник, керівник ГО ветеранів та учасників АТО «Біла стріла», інспектор з благоустрою КП «НК Екосервіс» Дмитро Марков.

– Останнім часом мені доводиться бувати у різних містах та населених пунктах. Загальне враження після перевірки – не все у нас так погано, – зазначив він. – Та на жаль, є просто кричущі випадки нехтування правилами благоустрою. Оскільки зараз літо, найактуальніша проблема – бур’яни. «Гостроти» ситуації додають новостворені ОСББ. Вони є на папері, але територія довкола будинків залишається неприбраною, оскільки досі точаться палкі суперечки – де чия територія і хто має наводити на ній лад: ЖЕК чи мешканці багатоповерхівки.

Є на території міста установи, власники яких бізнес припинили, а за будівлями не доглядають. Зачинили двері – і будь що буде. Хоча саме орендар має відповідати за свою територію. Якщо знаходиться не в місті – замовляти послуги з прибирання. Є правила і закони. Одні для всіх. Але нерідко доводиться чути: «Я не прибираю, бо сусід того не робить». У таких випадках пропоную зробити навпаки: наслідувати гарні приклади, об’єднатися з сусідом і навести лад, аби іншим стало соромно.

Усі, з ким нам вдалося поспілкуватися – обіцяють прибрати. Але це лише відсотків 30%. Решта – або ігнорують візити та телефонні дзвінки, або взагалі переходять на лайку і грубе поводження. На жаль, механізм впливу на таких порушників залишає бажати ліпшого. У кращому випадку справа дійде до адмінкомісії. Але не факт, що порушник прийде на неї, а тим більше – заплатить штраф.

Виникає логічне питання: невже вам не приємно ходити чистими вулицями? Якщо ми не змінимо світогляд, не подолаємо одвічне «моя хата з краю», то перетворимо місто на смітник. До того ж аби навести лад та підтримувати чистоту, не треба капіталовкладень – варто лише регулярно докладати мінімальних зусиль. Чистота – це те, що вирізняє Нову Каховку з-поміж решти інших населених пунктів, тож давайте разом дбати про благоустрій міста і не кивати на сусіда!


IMG_2000IMG_1989IMG_2007