Не продавайте алкоголь дітям!

скачанные файлыОстаннім часом ми все частіше чуємо розмови серед людей старшого віку, а також на державному рівні, що алкоголізм молодіє. Алкоголізмом хворіє високий відсоток молоді, велика кількість з яких неповнолітні. До такого стану речей призводить вільний продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв.

Виконавчий комітет Новокаховської міської ради нагадує, що відповідно до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових виробів” (статтею 15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

– особам, які не досягли 18 років;

–  у приміщеннях та на території  навчальних закладів, закладів  охорони  здоров’я, крім ресторанів,  що знаходяться на території санаторіїв;

–  у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що
здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

– у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

 – з торгових автоматів;

–  на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у  блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

– з рук;

–  у невизначених для цього місцях торгівлі.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових  виробів зобов’язаний отримати   у покупця,  який   купує  пиво  (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або  тютюнові  вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують  вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

 У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім  безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Однією з головних причин дитячого пияцтва та тютюнокуріння є безвідповідальне та легковажне ставлення дорослих до недопустимості продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам, а також їх прагнення збагатитися будь-якою ціною.

Тож, шановні підприємці! Звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства України: не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

 Т.М. Малій, начальник відділу економіки, фінансового аналізу та інвестицій