Не розголошуйте інформацію про свої платіжні картки!

  карточкиОстаннім часом на адресу Національного банку України надходить значна кількість звернень громадян стосовно здійснення невстановленими особами несанкціонованих дій чи сумнівних операцій з використанням платіжних карток або їх реквізитів.

Про це повідомля прес-центр НБУ.

Найчастіше увагу шахраїв привертають громадяни, які розміщують оголошення щодо купівлі/продажу товарів на сайтах інтернет-аукціонів або безкоштовних оголошень у мережі Інтернет. Видаючи себе за потенційних покупців або співробітників банку (служби клієнтської підтримки, служби безпеки тощо), шахраї отримують персональні дані держателів платіжних карток.

Національний банк України застерігає громадян не повідомляти третім особам власні персональні дані та реквізити платіжної картки (номер платіжної картки, ПІН-код, СVV2, термін дії картки, а також код, який надходить на мобільний телефон для підтвердження переказу/платежу) та інші дані, необхідні для здійснення переказів та платежів.

Під час здійснення операцій із використанням платіжних карток (у тому числі мобільних платежів) Національний банк України рекомендує дотримуватися правил безпеки, установлених банком-емітентом, а також рекомендацій, розроблених Національним банком України та розміщених у розділі “Фінансова грамотність/Фінансові питання та поради”/”Рекомендації держателям платіжних карток щодо їх використання” на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Відповідальність, уважність та дотримання правил безпеки під час здійснення переказу коштів, постійний контроль за рухом коштів, оновлення антивірусного програмного забезпечення на персональному комп’ютері, своєчасне інформування банку про втрату платіжної картки (або її реквізитів) та нерозголошення персональних даних– це запорука збереження власних заощаджень, а також ефективна протидія можливості проведення несанкціонованих дій/сумнівних операцій невстановленими особами.