Не забути тієї війни…

Сьогодні шкільна громада вшановує вас – доблесних захисників рідної землі, які відстояли її у битвах, принесли волю і мир.

 Напередодні свята Перемоги у Новокаховській школі №4 проведено низку заходів, що мали на меті вшанування пам’яті загиблих у Другій Світовій війні. Всі класи долучилися до конкурсу малюнків «Ми пам’ятаємо, ми пишаємося». Особливою активністю відзначилися учні початкової школи. У шкільній бібліотеці було оформлено тематичну виставку «Щоб пам’ятали».image005Колектив школи із вдячністю сприйняв ініціативу акціонерів ПАТ ЕК «Херсонобленерго» (голова правління Сафронов Ігор Миколайович) щодо реставрування пам’ятника учасникам Херсонського підпілля (відкритий 19 жовтня 1968 р. до 50-ти річчя ВЛКСМ з ініціативи комсомольської організації, червоних слідопитів і вчителів школи №4), розміщеного на території школи. За словами головного інженера Новокаховського відділення Малого Ю.В., подібні благочинні акції проведено по всій території Херсонської області.

image017Учні гідно представили школу на міському пісенному конкурсі «Пісенне відлуння війни» (виконавиця Ватуліна Маргарита; кер. хореографічного колективу Рубаненко О.Г.), і були відзначені Грамотою за активну участь та масовість учасників інсценованої пісні.image0198 травня у актовій залі школи була представлена літературно-музична композиція «Вони захищали наше майбутнє» для учнів 7-10 класів. У підготовці святкових номерів активну участь взяли дев’яти- та десятикласники. Цей захід – данина пам’яті людям, які загинули в боротьбі з фашизмом у роки війни, вияв пошани до воїнів-переможців.

Діти почули правду про війну від безпосереднього свідка подій тих часів – ветерана Пахно Ганни Нікіфорівни. Вона поділилася своїми спогадами про роки її юності, коли, будучи 17-річною дівчиною, потрапила на фронт, і, пройшовши нелегкий бойовий шлях, – від Маріуполя до Польщі – зустріла Перемогу в Німеччині. Учні вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за наше мирне небо. Кращі учні школи – Брусенець Ярослава і Тищенко Віталій – поклали квіти до оновленого пам’ятника учасникам Херсонського підпілля часів війни.

image021Міський голова Володимир Коваленко, який цього дня був почесним гостем на святі, висловив власне бачення подій тих часів. Звернувшись до дітей, він зазначив, що та страшна війна не обминула жодної сім’ї в Україні, і пам’ять про неї вічно буде жити в сімейних альбомах, спогадах, переказах, розповідях людей старшого покоління.

Завершилося свято урочистою пісенно-хореографічною постановкою у виконанні учениці 9-го класу Ватуліної Маргарити та ансамблю «Роксоланчики».image025 image033