Не забувайте вклеювати фото у паспорт!

prinimaem_na_rabotu_grajdanina_ukrainiНапередодні проведення місцевих виборів, міграційна служба Херсонщини радить громадянам заздалегідь подбати про стан свого основного документа – паспорта громадянина України.
Із досягненням 25-ти чи 45-річного віку кожен громадянин України повинен звернутись до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) для вклейки нової фотокартки в паспорт.
Зробити це слід не пізніше ніж через місяць з дня досягнення зазначеного віку.
Якщо не здійснити вклейку фото вчасно, документ вважатиметься недійсним, – наголошують у міграційній службі, – а з таким паспортом не можна здійснювати банківські операції, видавати доручення, укладати договори, голосувати, словом, вчиняти будь-які юридично значимі дії.
Для того, аби здійснити вклейку нової фотокартки необхідно особисто надати паспорт і дві (або три – у разі одержання паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотографії розміром 3,5 см х 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому віку. Фотографуватися «на паспорт» не можна в головному уборі; а для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язково фотографуватися з ними.
Вклейка фотокартки у паспорт громадянина України – процедура проста і короткотривала, послуга надається у 5- денний термін, вимушені переселенці обслуговуються в день звернення.
Чимало херсонців звертаються до міграційної служби із порушенням терміну, в такому разі статтею 197 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачена відповідальність за проживання по недійсному паспорту у вигляді штрафу від 17 до 51 гривні.

Джерело: “Kherson. PRO”