Не заразитися вірусом лейкозу

З 2017 року село Чорнянка Каховського району визнано неблагополучним з лейкозу великої рогатої худоби.

Лейкоз ВРХ – це вірусне захворювання, яке небезпечне не тільки для корів та інших тварин, а й для людей. У зв’язку з цим рішенням ДНПК №11 від 24.05.2017р. на село Чорнянка накладені карантинні обмеження по лейкозу ВРХ. Забороняється продавати молоко від хворих тварин, випасати таких тварин разом із здоровими в загальному стаді, використовувати їхнє молозиво і молоко для напування телят. Хворих на лейкоз корів необхідно ізолювати від здорових та здати на забій.

Але в Чорнянці власники тварин відмовились виділяти хворих корів із загального стада, крім цього, восени 2018 року із 82 корів 72 взагалі не були надані для проведення досліджень і щеплень.

Велика проблема у тому, що молоко з цього села продається власниками і перекупниками в Новій Каховці та Таврійську між висотними будинками, біля магазинів, в підворіттях.

Від здорових та досліджених корів молоко можна реалізувати населенню при наявності паспорта на тварину і ветеринарної довідки, яка видається після щомісячних клінічних оглядів тварин, а також проведення досліджень на субклінічні форми маститів. Такі документи щомісяця видаються лікарями ветеринарної медицини власникам здорових тварин з Чорнянки, Сергіївки, Цукурів, Кам’янки після проведення всіх заходів. Але власники худоби, які продають молоко біля будинків, магазинів і в підворіттях не звертаються до лікарів ветеринарної медицини для проведення обстежень своїх корів.

Закликаємо не купувати молоко біля будинків, магазинів і в підворіттях особливо з Чорнянки! Для цього є агропродовольчі ринки, на яких власники корів реалізують молоко і молочні продукти після проведення ветеринарно-санітарної експертизи і обов’язково з ветеринарними документами, які підтверджують що тварина здорова.

Якщо ви все-таки купуєте молоко не на ринку, то вимагайте у власника або у реалізатора ветеринарну довідку, яка видається на здорових тварин кожного місяця, а також паспорт на тварину. Адже лейкоз ВРХ створює потенційну небезпеку здоров’ю людей, які вживають молоко у зв’язку з накопиченням в ньому канцерогенів.

Володимир Бондарчук, начальник Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини