Небезпечна знахідка. У Новій Каховці виявили снаряд часів Другої світової

Вчора, 15 січня, о 10:20 від  місцевого жителя Нової Каховки –  громадянина М. надійшло повідомлення до 17-ї державної пожежно-рятувальної частини.

Чоловік розповів, що на вулиці  Сосновій, навпроти будинку №38, у лісосмузі, металошукачі виявили вибухонебезпечний предмет.

На місце виклику виїхала оперативна група Новокаховського ВП ГУ НП та фахівець з визначення вибухонебезпечних предметів 17-ДПРЧ Анатолій Давиденков. По прибуттю  експертів було виявлено артилерійський снаряд 120 мм часів  Другої світової війни.

Місце виявлення взяли  під охорону співробітники поліції. Також рятувальники подали заявку на знищення снаряду до групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС Херсонської області.

Рятувальники нагадують: у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих металевих предметів, необхідно:

негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;

позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей; Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо.

повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101». Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.