У Новій Каховці знайшли снаряд часів Другої Світової

Вчора, 23 лютого, о 12:20  від громадянина Б., мешканця Нової Каховки, надійшло повідомлення до 17-державної пожежно-рятувальної частини. Чоловік розповів, що за адресою  пр. Дніпровський, навпроти будинку №275а,  під час земельних робіт він знайшов снаряд.

Про це НК online повідомила прес-служба Новокаховського МВ ГУ ДСНС України.

На місце виклику виїхала оперативна група Новокаховського ВП ГУ НП та фахівець з визначення вибухонебезпечних предметів 17-ДПРЧ Сергій Нестеренко. По прибуттю слідчої групи було виявлено артилерійський снаряд 152 мм часів Другої світової війни.

Місце виявлення взято під охорону співробітниками поліції і надана заявка на знищення до групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС області.

Рятувальники нагадують –  у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих металевих предметів  необхідно:

негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;

позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей; Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо.

повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101». Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.