Нерухомість та бізнес ще не реєструють за новими назвами районів

Починаючи з 19.07.2020р. діє постанова ВРУ «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020р. №807-IX. Фактично ВРУ повністю змінила районний устрій держави – створено 136 нових районів.

Нові райони означають нові адреси місцезнаходження нерухомості, реєстрації юросіб та ФОП, адреси громадян.

Мінюст роз’ясненням у листі від 19.08.2020р. №6752/8.4.4/32-20 дещо заспокоїв бізнес та власників нерухомості.

Безперебійність процесу надання послуг у сферах держреєстрації нерухомості та бізнесу гарантується також законодавчо закріпленим принципом «екстериторіальності». Він полягає у можливості реєстраційних дій будь-яким суб’єктом держреєстрації за місцезнаходженням нерухомого майна, юрособи, що необхідно враховувати, зокрема, у випадках звільнення держреєстраторів в органі, що ліквідується.

Постановою змінено адміністративно-територіальний устрій районного рівня, що безумовно впливає на адресну складову, що використовується у сферах держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та державної реєстрації юросіб, ФОП та громадських формувань.

Наразі в Єдиних та Державних реєстрах, держателем яких є Мін’юст, здійснюється ведення різного роду словників, зокрема, словник адміністративно-територіального устрою України. Вказане унеможливлює держреєстратору вносити власноруч будь-які відомості адресної складової, окрім тих відомостей, що містяться в словниках.

До оновлення словника адміністративно-територіального устрою держреєстратором під час реєстраційної дії та обрання відповідного населеного пункту адреса буде відображатись з назвою району без врахування змін адміністративно-територіального устрою, визначеного Постановою. Водночас, вказане не може бути підставою для зупинення розгляду поданих документів чи відмови у проведенні реєстраційних дій, а також не може розглядатися як порушення порядку держреєстрації.