Нерукотворний образ Христа прибув з Ватикану до України

Одна з найвизначніших християнських реліквій, яка зберігається в особистому захристії Папи Римського, вперше за сто років покинула Ватикан (вдруге за всю історію). Хустка Абгара вже майже два тижні знаходиться у Львові в Архикатедральному Соборі Святого Юра.

Відомо, що коли слава про Христові дива дійшла до Месопотамії, важкохворий цар Едесси (нині місто Шанлиурфа, Туреччина) Абгар відправив до Ісуса своїх посланців, аби ті попросили Сина Божого прийти та вилікувати правителя. Абгар також прислав художника, аби він зробив портрет Ісуса, якщо той не зможе прийти. Навідати царя Ісус дійсно не зміг, але і художнику не вдавався портрет: лице Сина Божого відсвічувало незбагненним сяйвом. Тоді Ісус приклав хустку до обличчя й образ його відбився на полотні. Посланці доставили хустку царю Абгару, після чого він одразу зцілився.

Цими ж днями львів’яни та прочани з різних регіонів України утворюють багатотисячні черги, аби побачити нерукотворний образ Ісуса Христа. Люди годинами стоять біля храму, прагнучи прикластися до святині, помолитися за мир в Україні та здоров’я рідних. Щоправда, без черги до реліквії пропускають українських військових.

Церква-Юра

Отці церкви називають подію незбагненним промислом Божим, адже привезти в Україну образ планували з 2012 року, і саме зараз, у такий непростий час, це вдалося. Кожного дня до собору приходять щонайменше 20 тисяч людей.

“Вся наша родина хоче побувати в церкві Юра та доторкнутися до святині. Напевно, відвідаємо храм зранку в суботу, – розповідає уродженець Тернопільщини Андрій. – А от мій брат вже побачив нерукотворний образ. Аби потрапити до катедри, простояв у черзі з одинадцятої вечора до четвертої ранку. Та все ж вночі людей таки менше, ніж вдень.”

А от львів’янка Галина не впевнена, що зможе потрапити до церкви Юра найближчими днями: “Я була на площі біля храму. Навіть не уявляла, що будуть такі величезні черги. Хоча, ясна річ, подія не пересічна і дуже знакова не лише для тих, хто побачить святиню на власні очі. Це добрий знак для всієї країни. Знак миру, добра, Божої ласки.”

Церква-Юра-2

Церква-Юра-3

В неділю, 15 лютого, відбудеться публічне вшанування образу Христа. Львів’яни прийдуть на Святоюрську гору та молитимуться за мир у країні.

Нагадаємо, що Папа Римський Франциск регулярно молиться за Україну, а в своєму різдвяному зверненні й молитві назвав нашу країну улюбленою землею. Тож віримо, що прибуття Хустки Абгара провіщає мир в Україні та злагоду в кожній сім’ї, незалежно від того, яку віру сповідують її члени чи до якої конфесії належать.