“Нервова” перемога вдома

16 травня новокаховська «Енергія» приймала гостей з Макіївки — ФК «Макіїввугілля». Останні на той час посідали в турнірній таблиці 14 місце з 33 очками. Попередня гра цих супротивників у Макіївці в першому колі чемпіонату — 4 жовтня минулого року — завершилась перемогою нашої команди з рахунком 2:1.

Футбол

За своїм перебігом, емоційною напругою гра вийшла непередбачуваною. До цього приклали зусилля як гравці обох команд, так, на жаль, і арбітри матчу.
На початку важко було визначити, хто має ігрову перевагу, адже обидві команди намагались грати в атакувальний футбол. Майже півгодини гра точилася навколо центрального кола. На 30 хвилині дуже небезпечну атаку гостей перервав Щербина, за що й отримав жовту картку. На 31 та 35 хвилинах гострі атаки гостей лише на останньому рубежі переривав наш воротар Зеленський.
Гол у ворота гостей, забитий на 40 хвилині капітаном “Енергії” Юрієм Комягіним (до речі, вже 13 в чемпіонаті) став своєрідною несподіванкою для всіх учасників матчу. Під час атаки після несильного удару м’яч тихенько собі пересувався в бік воріт супротивника і воротар гостей тільки поглядом спостерігав, як він вкотився у самий кут. Після цього голу гравців “Енергії” наче прорвало. Атаки на ворота пішли одна за одною. А кульмінацією став удар у стійку воріт гостей, який на 45+2 хвилині завдали господарі.

Енергія2

Енергія

Після перерви гості пішли у наступ. Але і наші не відсиджувалися тільки в обороні. І тут свою роль зіграв арбітр матчу Д.Денисюк (м.Фастів). Не помічаючи явних порушень правил з боку гостей, він почав “вимальовувати” на рівному місті гірчичники для новокаховчан. На 57 хвилині гірчичника у сумнівному моменті отримав Володимир Шишеня. Через три хвилини — Юрій Комягін. Як кажуть у таких випадках, суддя “накрутив” гравців.
І ця нервова напруга новокаховчан вилилась не тільки у жовті картки, але й в червону (Павло Гарібян).
До цього моменту дві жовті картки отримали і гості. Таким чином суддя, намагаючись припинити грубощі на полі, фактично тільки загострив протистояння.
В такій напруженій обстановці, на 74 хвилині за порушення правил (яких — знає тільки сам арбітр) було призначено пенальті у ворота “Енергії”. Його впевнено реалізував Вадим Бородавка. Але арбітр продовжив свої незрозумілі дії. Він не зарахував гол і за якесь порушення нагородив другою жовтою, а слідом червоною гравця гостей Олександра Морева. Пенальті довелося перебивати. І тут нерви виявилися міцнішими у кіпера господарів поля Зеленського: повторний удар він відбив.
До кінця основного часу і 4 хвилин компенсованого на полі йшла напружена боротьба. Але нашим гравцям вдалося відстояти свої ворота.
У підсумку — друга поспіль перемога “Енергії” на своєму полі. Це дозволило нашій команді піднятися на одну сходинку у турнірній таблиці — з 18 на 17 місце, випередивши стрийську “Скалу”, яка 16 травня у західноукраїнському дербі програла ФК “Тернопіль” з рахунком 0:1.
Інші матчі туру принесли такі результати: “Арсенал-Київщина” переміг “Карлівку” 1:0, “Славутич” (Черкаси) “притримав” лідера другої ліги “Сталь” (Дніпродзержинськ) 2:1, “Гірник-Спорт” розтрощив вдома “Шахтар” (Свердловськ) 4:1. “Кремінь” (Кременчук) виграв у херсонського “Кристала” 2:0. В напруженій грі київські пивовари “Оболонь-Бровар” вирвали перемогу з рахунком 3:2 у “Шахтаря-3”.
Наступну гру 22 травня наша команда проведе на виїзді у Дніпродзержинську, де її буде екзаменувати лідер ліги “Сталь”. А 27 травня до нас приїде півфіналіст Кубка України — черкаський “Славутич”.

вболівальники

Сподіваємося, що наприкінці сезону новокаховським вболівальникам треба знову звикати до непоганого футболу у виконанні нашої команди. Але тих 300 вболівальників, які другий раз поспіль приходять підтримати рідну команду, для перемоги над таким супротивником замало. Тому ми запрошуємо всіх уболівальників підтримувати і надалі рідну команду.