Нещасний випадок зі смертельним наслідком у виробничому цеху

neshhasniy_vipadok_virobnitstvo_oberezhno21 листопада  в ТОВ «Південенерго» (м. Нова Каховка) при виконанні підготовчих робіт у виробничому цеху найманий працівник, не скориставшись технічним устаткуванням, піднявся по конструкції будівлі, не втримався та зірвався з висоти 7 метрів, внаслідок чого помер на місці. При цьому потерпілий виконував роботи на підставі договору підряду.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпраці.

Коли укладається договір підряду, роботодавець не несе практично ніякої відповідальності за долю найманого робітника, а той, хто укладає договір підряду, зобов’язується виконати у певний термін і у повному обсязі запропоновану йому роботу, і при цьому усю відповідальність, у тому числі й за безпеку праці, бере на себе. Працівники, які  виконують роботи за договором підряду, не підлягають обов’язковому соціальному страхуванню, а отже, не отримують допомоги в разі настання  нещасного випадку на виробництві.

А у разі загибелі працівника – соціальної допомоги позбавляється його родина, зокрема – неповнолітні діти.
Головне управління Держпраці у Херсонській області рекомендує працівникам при виконанні робіт підвищеної небезпеки заключати трудові договори з роботодавцями. Відповідно до статті 23 Кодексу законів про працю, трудовий договір може бути:
1) безстроковим, що укладається на невизначений строк
2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін
3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.