Невтішні прогнози на врожай

За даними Департаменту розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської облдержадміністрації, в краї вже завершили сівбу пшениці, ячменю, вівса, гороху. На дев’яносто відсотків посіяли кукурудзи, на вісімдесят відсотків – соняшник.

Та судячи з усього, на щедрий врожай цьогоріч розраховувати не доводиться. Моніторинг посівних площ показав, що 15,6 тисяч гектарів озимих культур, або 2,8 відсотків від усього клину  (555,06 тисяч га) загинуло внаслідок трьох «хвиль» березневих заморозків. Їх пересівають пізніми ярими – просо або сорго. Чимало посівів також знаходяться у розрідженому стані. Аграрії дуже сподівалися хоча б на весняні дощі, які напоять посіви та спраглу землю. І вони справді пройшли на початку травня, але волога розподілилася нерівномірно. Тож її запаси на більшій частини території регіону недостатні, а частина посівів ярих також пошкоджена через тривалу посуху, підтверджують у Департаменті сільського господарства і зрошення ХОДА.

Ті ж самі весняні морози знищили цвіт на таких фруктових деревах, як черешня ранніх сортів та персик (яблуні на той момент ще не цвіли). Тому садоводи прогнозують суттєвий недобір цих смачних і корисних фруктів. І як наслідок – високі ціни на них – навіть за умови «карантинних» складнощів із їх експортом. «Черешня нинішнього року буде у великій ціні», – коротко і в той же час вичерпно висловився з цього приводу директор агрофірми «Дніпро» (с.Азовське Генічеського району) Олександр Кістечок.

Сергій Яновський, Новий день